Okresní derby v Puma krajském přeboru se v neděli hraje u západních hranic. Domácí Rozvadov přivítá stříbrský Baník. Zatímco hosté jsou s třiatřiceti body na osmém místě, Rozvadovští se stále více propadávají do suterénu krajské tabulky. Zisk čtyřiadvaceti bodů a třináctá příčka je řadí mezi přímo ohrožená mužstva. Taková je situace před nedělním derby.

Podzimní utkání skončilo výhrou Baníku 2:1, a tak mají domácí soupeři co oplácet. Pokud si nechtějí Rozvadovští ještě více zkomplikovat situaci, musí bodovat. Na rozdávání nemá ale ani Baník, který při vyrovnanosti soutěže má v druhé polovině těžký los a bude se měřit s největšími favority na postup. Z obou táborů nehlásí žádné velké komplikace v hráčském kádru.

„Jestli jsou tam nějaké šrámy, tak nic vážného. Všichni hráči by měli být do utkání v pořádku,“ potvrdil zprávy z rozvadovské kabiny místopředseda TJ Rozvadov Jindřich Červený, jenž si je vědom, že pro domácí je to velmi důležité utkání. „Musíme naplno bodovat. Naše situace není dobrá a každá ztráta bodů v tomto utkání by pro nás byla už špatná. Sice nás až na Město Touškov čekají v dalších kolech zápasy s týmy z dolní poloviny tabulky, ale my bychom měli derby zvládnout,“ poznamenal k situaci muž, který stojí za vzestupem rozvadovského fotbalu. U západních hranic se očekává velká návštěva a dramatické utkání.

„Se Stříbrem máme dobré vztahy a při našich vzájemných utkáních mezi fanoušky k žádným konfliktům nedošlo. Pořadatelská služba a zajištění organizace derby bude standardní jako každé utkání. Přeji si, aby se zlepšilo počasí, přišla velká návštěva a hrál se kvalitní fotbal s dobrým koncem pro nás,“ řekl Červený, podle kterého je trávník i po deštích ve výborném stavu a v Rozvadově jsou připraveni!

Také ze Stříbra hlásí kompletní kádr. „Jedeme v plné zbroji až na Láďu Čížka, o kterém nemám bližší informace. Od prvního kola se neozval. Je to pro nás velké zklamání. Kluci jsou ale jinak v pohodě. K ní nám pomohla výhra s Touškovem,“ pravil sekretář a předseda Baníku v jedné osobě Milan Fiala. „Jedeme do Rozvadova vyhrát a udržet se tak před dalšími koly v klidném středu tabulky,“ dodal Fiala.

Okresní derby v Puma krajském přeboru řídí Maroušek.