Západočeské derby v devatenáctém kole divize mezi domácí TJ Klatovy a FK Tachov skončilo výhrou lídra 0:2. O tříbodovém zisku hostů rozhodly branky Dvořáka a Knakala.

Domácí sice vstoupili do utkání aktivně, ale postupem času se „do hry" častěji dostávali Tachované. Po několika střeleckých pokusech na obou stranách se ve 23. minutě do listiny střelců zapsal tachovský Dvořák, který svým důrazem poslal hosty do vedení – 0:1. Za tohoto stavu šla obě mužstva do kabin.

Domácí, stejně jako v první půli, hrozili jen z ojedinělých standardních situací, ale ani jednu nedokázali přetavit v nějakou branku. Když se nedařilo Klatovům, tak udeřili hosté. V 78. minutě se po centru Folejtara prosadil ve vzduchu Knakal a bylo „vymalováno". V závěru mohl Tachov ještě výhru navýšit, ale slibné útoky nedokázal dotáhnout do brankového efektu.

Trenér Tachovanů Zdeněk Michálek měl ze soupeře respekt, ale po utkání mohl být s výsledkem spokojený.

„Kluci přistoupili k utkání zodpovědně. Vyztužili jsme trochu střed hřiště a v obranné činnosti hráli velmi dobře. Mimo několika rohových kopů a dlouhých míčů jsme domácí do zakončení nepustili. Terén neumožňoval příliš kombinační hru, bylo to více o bojovnosti. Přesto si dovolím tvrdit, že jsme o ten jeden, dva góly byli lepší. Směrem dopředu nám chyběla lepší finální přihrávka, hodně jsme tam kazili. Byly také příležitosti, kdy jsme vedoucí branku mohli vstřelit dříve. Věděl jsem, že nás čeká hodně těžké utkání a proto jsem rád, že ho kluci zvládli za tři body," zhodnotil utkání trenér hostů Zdeněk Michálek.

Fakta k utkání a další výsledky divize najdete v pondělním vydání Tachovského deníku.