Divizní Tachov se ve dvaadvacátém kole představí s novým trenérem na hřišti druhého Motorletu, kde ho čeká tvrdý oříšek. V týdnu k došlo v Tachově k výměnu trenéra. Po dvou domácích zápasech, kdy Tachov získal pouhý bod, a nepřesvědčivém herním projevu, odstoupil trenér Chada a s ním jeho asistent Pintíř. U týmu zůstal dosavadní asisten Pavel Hobza. Kormidla se ujal dosavadní sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži, jenž má před sebou jasný úkol. Dostat hráče z psychického útlumu a pro Tachov zachránit divizi.

Za současné situace nelehká role. A to ještě po zpackaných dvou zápasech jede Tachov na hřiště aspiranta na postup. „Nezbývá nám nic jiného, než se s tím poprat. Za týden se toho moc změnit nedá. Určitě ne systém hry,“ řekl k situaci nový kouč Móži, který nebude mít, podle posledních zpráv z tachovské kabiny, k dispozici zraněného Lukáše Čížka. „Jarda Malý má zlomený malíček na ruce, ale měl by nastoupit. Stejně tak Honza Viterna, kterého v týdnu trápila viróza. Na tréninku se ozvalo Elijašovi operované koleno, ale i v jeho případě věřím, že bude k dispozici. Chybět bude Lukáš Čížek,“ provedl inventuru kádru tachovský kouč.

Podle jeho slov sice dojde ke změnám na některých postech. „Určitě to nebude nic razantního. Největší otazník mám na postu gólmana. Koho postavím do branky, jsem se ještě nerozhodl. Motorlet těží hlavně ze standardek a do šestnáctky soupeřů létají vysoké míče,“ má těžkou hlavu sportovní ředitel a trenér v jedné osobě. „Zápas bychom každopádně měli odbojovat s maximálním nasazením a pokud přidáme herní kvalitu, bude jen dobře. Bod by měl pro nás v této situaci cenu zlata,“ dodal Móži. Utkání se hraje dnes od 17 hodin.