Příznivci FK Tachov si musí na delší dobu odepřít pohodlí hlavního hřiště Městského stadionu Tachov. V současné době se na něm provádí rekonstrukce trávníku a všechny mužstva FK Tachov tak musí nejméně do konce roku do „vyhnanství" na „drnčák", jinak hřiště II, nebo na umělou trávu. Premiéru si divizní celek a hlavně příznivci odbudou už v sobotu, kdy vedoucí celek divize hostí tým Aritma Praha.

Na náhradním hřišti budou diváci postrádat hlavně komfort tribuny a vzhledem k zajištění zdárného průběhu mistrovského utkání budou opatřeními, které musí vedení klubu udělat, i trochu „omezeni".

„Řídící komise republikových soutěží vyžaduje plnění předpisů, které jsou pro pořádající klub povinné. S tím, že přecházíme na náhradní plochu, musíme požádat příznivce, aby při návštěvě utkání využili hlavně vyvýšený ochoz u hřiště s umělou trávou. Pohyb bezprostředně kolem střídaček bude značně omezen, pro diváky prakticky nepřístupný," naznačil sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži, kde bude vstup zakázán. Příjezd k areálu a parkování bude podle slov ředitele prakticky stejný, motoristé budou moci navíc využít parkoviště u Rychty.

„Diváci se dostanou na hřiště hlavní branou, která slouží ke vstupu do areálu Rychty. Prostory pro diváky budou na ochozu mezi náhradním hřištěm a umělou trávou. Dále za brankou u Rychty a velmi omezené bude „stání" u postranní čáry střídaček," upřesnil pohyb příznivců ředitel. „Občerstvení při tomto utkání ale bude ještě k dispozici jen na hlavním stadionu," dodal Móži.

Rekonstrukce trávníku obnáší rozšíření zavlažovacího zařízení a samotný trávník se bude sít. „My jsme rádi, že se tato akce mohla realizovat. Pro upřesnění bych chtěl podotknout, že celá akce je financována z prostředků Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a Fotbalové asociace České republiky. V současné době se na hřišti pracuje, dále bude potřeba určitého času, než bude trávník v provozu. Tímto bych chtěl požádat naše příznivce o trpělivost a hlavně pochopení při opatřeních, které musíme zajistit, abychom splnili všechny normy k pořádání zápasů," dodal sportovní ředitel P. Móži.

Zatěžkávací zkouška čeká všechny aktéry utkání už v sobotu v 16.00 hodin