SPARTA SI LEHCE ZATRÉNOVALA V DERBYS CHODOVOU PLANOU

Fotbalisty Sparty Dlouhý Újezd po výhře ve Stráži čekalo další derby. Tentokráte doma s Chodovou Planou. Ta má problémy herní i kádrové a výsledek se zákonitě dostavil. Hosté přijeli bez několika opor, nepředvedli vůbec nic a nakonec si odvezli pouze „kanára“.
Krátce před výkopem zapršelo, a to bylo na trávník i pro hráče dobře. Hlavně domácí to pokropilo jakoby živou vodou a předvedli výborný fotbal. To se nedá říci o hostech. Ti potřebovali pro klid bodovat, ale slátaná sestava a výkon je postavil do role tréninkového soupeře. Sparta od samého začátku bavila domácí fandy kvalitním výkonem po celý zápas. Kdyby proměnili vše co si vypracovali, výsledek musel být dvouciferný.

V šancích byli L. Gitta, Dvořák a dobře hrající Petr Földeši. Hosté nasadili do brány náhradníka Pirka, ten i přes obdržené góly ještě další vychytal. Hosté až v 10. minutě pohrozili Ovčačíkem, slabé zakončení. Po čtvrthodině hry otevřel skóre Lucián Gitta – 1:0. Další gólovky sparťané prohospodařili. Ke smolařům se přidal Janků a Hána. Na dva nula trefil z pokutového kopu Petr Houda. Na rozdíl tří branek po akci, která měla „šťávu“, upravil Földeši. První vážnou střelu hostů vyslal před koncem Pelán. Účet poločasu uzavřel z trestného kopu Švábek – 4:0.

Druhá část, již bez deště, kopírovala herně první. Hosté nestačili na domácí ve všech směrech. Další pěknou akci zakončil Földeši. Fotbal se dále hrál na jednu branku a domácí pokračovali v zahazování slibných šancí. Na konečných 6:0 upravil Tomáš Janků.

Hosté v závěru Chvalem a Pelánem sice ukázali , že fotbal umí, ale zakončení bylo žalostné. Porážkou si zkomplikovali před posledním kolem, kdy hostí Sokol Stráž, situaci na konci tabulky. Jednostranný zápas odřídila v pohodě trojice rozhodčích Volf – Škarda, Ježek.

„V jedenácti lidech, několik zraněných, taková je naše situace. Hrůza, špatná je hlavně páce s mladými, hráči nejsou a hrajem s tím, co máme. Sparta byla jednoznačně lepší, výsledek hovoří za své, je to špatný,“ neskrýval nespokojenost a zklamání ihned po porážce trenér hostů Radek Pánek.

„Maximální spokojenost s výhrou, výsledkem a předvedenou hrou. Náš nejlepší výkon v sezóně, klukům musím poděkovat za předvedené nasazení a výkon. Potěšili své fandy a těm rovněž děkuji za důvěru a podporu, byli perfektní,“ dával najevo radost po zápase sparťanský kouč Václav Zeman.

Sparta Dlouhý Újezd – Slavoj Chodová Planá 6:0
Poločas: 4:0. Branky: 37., 50. Földeši, 16. L. Gitta, 35. Houda (PK), 44. Švábek, 65. Janků. Rozhodčí: Volf – Škarda, Ježek. DFS: Alois Svoboda. ŽK: 2:3. Diváci: 150.
Sp. Dl. Újezd: Kopolovič – Földeši, Houda, Janků, L. Zeman, Švábek, L. Gitta (63. Michl), Dvořák, M. Gitta (60.Synek), Hána. Trenér Václav Zeman.
Chodová Planá: Pirka – Šmolík, Plecitý, Sloup, Ovčačík, Soukup, Pelán, Chval, Benedikt, Abramčuk st. Trenér Radek Pánek

V SOUBOJI POSLEDNÍCH BYL LEPŠÍ O GÓL HORŠOVSKÝ TÝN

Kolo nabídlo souboj posledních týmů aktuální tabulky. Domácí Horšovský Týn hostil borské fotbalisty. Ti potřebovali bodovat a čekat na další výsledky, ale nakonec odjeli domů bez bodů. Krátce po srovnání v druhé půlí Bor podruhé inkasoval a bylo po radosti. Hosté mají nyní doma Postřekov, ale šance umírají poslední.

FC Dynamo Horšovský Týn – Sokol Bor 2:1
Poločas: 1:0. Branky: 23. Fischer, 57. Cihlář – 51. Stránský. Rozhodčí: Orlík – Věneček, Mathauser. ŽK: 1:4. Diváci: 40.
Sokol Bor: Žalud – Burda, J. Zeman, Pokorný, Maczko, Stránský, Hocmann, Bláha (71. Bachroň), Hlaváč, J. Boško, V. Boško. Vedoucí Jaroslav Folejtar.

BĚLÁ PŘEHRÁLA PLANOU DÍKY PAVLU JARINOVI, TEN SKÓROVAL ČTYŘIKRÁT

Fotbalisté FK Planá zajížděli do Bělé. Trenér Slivoně měl s sebou pouze 11 hráčů. Zápas se vydařil hlavně domácímu Pavlu Jarinovi. Ten sám prostřelil Švarcbeka čtyřikrát, pátou přidal Václav Landrgott. Za hosty dvakrát skóroval Patrik Sláma.

Start Bělá n. Radbuzou – FK Planá 5:2
Poločas: 3:1. Branky: 10., 26., 81., 87. Pavel Jarina, 42. Landrgott – 37., 65. Sláma. Rozhodčí: Chejlava – Škarda, Reiprich. ŽK: 1:3. ČK: 1:0 (85. Bořil). Diváci: 100.
FK Planá: Švarcbek – Suchý, Da. Sovka, Do. Sovka, Veselý, Sláma, Brožíček, Malý, Miklas, Kopča, Danko. Trenér Petr Slivoně ml.

STRÁŽ NESTAČILA NA SILNÝ CELEK MECLOVA

Fotbalisté Sokola Stráž měli za soupeře kvalitní a ambiciózní celek ZD Meclov. Ten má postupové šance do vyšší třídy, a to také ve Stráži potvrdil. Již v poločase si vytvořil tříbrankový náskok, po obrátce přidal ještě čtvrtou branku.

Sokol Stráž – ZD Meclov 0:4
Poločas: 0:3. Branky: 8. Beran, 31., 70. (PK) Čižikov, 42. Adam Stodola. Rozhodčí: Reiprich – Škarda, Chejlava. ŽK: 2:2. Diváci: 110.
Sokol Stráž: Velát – Martin Novotný, B. Borys, V. Borys, Veselý ml., Vitoň, Mir. Novotný (75. Petr Svoboda), O. Pták, Jedlička (75. Ondřej), Karban, Rubant. Vedoucí František Veselý st.

Ostatní výsledky kola: Kdyně – Klenčí 3:2, Kozolupy – Koloveč 0:5, Postřekov – Staňkov 1:1 (PK3:4).

DALŠÍ KOLO

Poslední 26. kolo: Klenčí – Bělá (SO, 10:00), Chodová Planá – Stráž (SO, 15:00), Koloveč – Dlouhý Újezd (SO, 17:00), Bor – Postřekov (SO, 17:00), Staňkov – Kdyně (SO, 17:00), Meclov – H. Týn (SO, 17:00), Planá – Kozolupy (SO, 17:00).