SPARTA ZKLAMALASVOJÍ HROU

Fotbalisté Sparty hostili v okresním derby Bor. Ten přijel na trávník Dlouhého Újezdu a čekal ho těžký úkol – zabránit domácím fotbalistům, aby napravili neúspěch z minulého kola. Sparta tentokráte hrou zklamala a předvedla podle mnohých snad nejhorší výkon za několik posledních let. V tom se shodli nejenom samotní hráči, ale i domácí fandové. Ti své nepoznávali od samého úvodu. Sice začali lépe, ale koncovka, která je před tím zdobila, by ta tam. Naopak hosté hráli bez respektu a byli po celý zápas lepší. Věděli lépe o sobě, přehrávali domácí ve startu na míč, v kombinacích a vytvářeli si i šance. Domácí se naopak hledali a jejich hra neměla vůbec náboj. Prohrávali souboje, byli pomalejší soupeře a nedařilo se jim vůbec nic. Zápas snad také poznamenalo zranění a výměna dvou klíčových hráčů na obou stranách. Nejprve odešel Dravecký a po něm s grimasou bolesti také hostující Jiří Blažek.

Borští zahodili do poločasu slibné šance, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Úvod druhé půle opět zvěstoval neklid v řadách domácích borců. Ti se vůbec nemohli dostat do svého tempa a vytvářet si šance jako v předešlých zápasech. Naopak, kdyby Borští dali alespoň 50% svých možností, mohli klidně brát body oni. V 68. minutě se potvrdilo, když nedáš ty – dá soupeř. Domácím vyšla akce, kdy dostal ideální míč Petr Földeši a chladnokrevně překonal novou akvizici v brance Boru, brankáře Landrgotta – 1:0. Sparta sice měla ještě jednu loženku, ale tu „přepychově“ zahodil Houda.

V závěru se trochu zbytečně přiostřilo, jak to v derby bývá, ale nakonec si zápas uhlídal a ukočíroval rozhodčí Čubr z Mirošova.

Sparta zklamala herně, body za výhru ale nakonec zůstaly přece jen v Dlouhém Újezdu.
„Nehráli jsme dobře, naopak vůbec se nám tentokráte nedařilo. Prakticky jsme dali vítěznou branku z ojedinělé, ale pěkné kombinace. To bylo z naší strany vše. Bor byl fotbalovější, kdyby proměnil, asi bychom na body nedosáhli. Výhra těší, hra už méně, byl to náš nejhorší výkon za poslední dobu. Díky klukům, že to nakonec zvládli,“ viděl derby ze své strany domácí trenér Václav Zeman.

„Škoda neproměněných šancí, kluci odehráli více než rovnocennou partii, zahráli nad svoje možnosti a chci jim za předvedený výkon po celé derby poděkovat. Mohli jsme brát minimálně bod, škoda,“ zhodnotil z lavičky Sokola Bor své hráče a derby trenér Miroslav Vaňous.

Sparta Dlouhý Újezd – Sokol Bor 1:0
Poločas: 0:0. Branky: 68. Földeši. Rozhodčí: Čubr – Bučan, Pavlík. ŽK: 2:4. Diváci: 65.
Dlouhý Újezd: Kopolovič – Braun, Földeši, L. Gitta, Pernglau, Švábek, Houda, L. Zeman, Kulíř, Dravecký (14. V. Zeman), Dvořák (61. Synek). Trenér Václav Zeman.
Sokol Bor: Landrgott – Štípek, Hocmann, Maczko, Janků, Blažek (28. Barna), Jutka, Michl, Stránský, J. Zeman (85. Bláha), Pokorný. Trenér Miroslav Vaňous.

CHODOVKA PŘEHRÁLA KLENČÍ A BRALATŘI BODY

Fotbalisté Chodové Plané přivítali nováčka První chodskou Klenčí. Po poločase 1:1 získali dvoubrankový náskok a ten si nakonec uhlídali. Chodové snížili v předposlední minutě kapitánem Hromníkem, navíc již neměli.

Slavoj Chodová Planá – První chodská Klenčí 3:2
Poločas: 1:1. Branky: 10. Chval, 52. Kutička, 60. Hanko – 20. Čipera, 89. Hromník. Rozhodčí: Komanec – Soukup, Pajma. ŽK: 4:4. ČK: 0:1 (32. Osvald). Diváci: 80
Chodová Planá: Petrželka – Beneš, Kutička, Plecitý, Ovčačík, Pelán , Sloup, Chval, Abramčuk st., Benedikt, Hanko. Trenér Richard Krejza

Klenčí: Paidar – Osvald, Sokol, Smazal, T. Čipera, Hromník, Čech, Kmetík, M. Čipera, Houdek, Řezníček.

PLÁNSKÝ FK V KOLOVČI VYSOKO PROHRÁL

Svěřenci trenéra Slivoně zajížděli na horkou kolovečskou půdu. Ta jim nesvědčila a po poločase 0:2 nakonec odjeli s vysokou porážkou 0:4. O zápase rozhodla 10. minuta, kdy domácí dvakrát udeřili.

Slavoj Koloveč – FK Planá 4:0
Poločas: 2:0. Branky: 10., 73. Patrik Dufek, 10. Štverka, 49. Duchoň. Rozhodčí: Petržílka – Mazanec, Petrželková. ŽK: 3:2. Diváci: 70.

Koloveč: Schweigl – Milota (75. Pap), Šlajs, Mastný (66. Duchek), Duchoň, Sušický, Bron, Štverka, Vachtl, Dufek (86. Kadlec), Záhrobský. Trenér Vojtěch Šindler.
FK Planá: Švarcbek – Da. Sovka, Do. Sovka, Kuchař, Kopča, Sláma, Brožíček, Lanfranchi, Urbánek, Malý, Kopáček (26. Hlinčík). Trenér Petr Slivoně.

NOVÁČKOVSKÁ DAŇ

Příjemné překvapení dosavadního průběhu soutěže, tým Sokola Stráž, poznal sílu a nevyzpytatelnost I.B třídy. Již po poločasu, který prohrál vysoko 1:6, obdržel další tři branky a odešel do šaten s nakládačkou ve výši 1:9. Sto šedesát dva diváků odcházelo ze stadiónu smutno.

Sokol Stráž – FK Staňkov 1:9
Poločas: 1:6. Branky: 16. Jedlička – 3., 39., 43., 66. Tomáš Tlustý, 10. Dolejš, 15., 78. Voves, 45. Kubina, 83. Vrba. Rozhodčí: Špiral – Kostelník, Kopáček. ŽK: 1:1. Diváci: 162.
Sokol Stráž: Tajstra – V. Borys, V. Svoboda, B. Borys, Novotný, Ondřich (46. Koubek), Pták (66. Andrle), Jedlička, Vitoň (73. P. Svoboda), Ebenhöh, Veselý. Trenér František Veselý.
Staňkov: Jánský – Gust, Dolejš, Hrdina (90. Kukla), Tlustý (76. Kolros), Voves (83. Kucharič), Šimůnek, Vrba, Zahoř, Kubina, Kaufman (64. Výrut). Trenér Milan Kucharič.

PŘÍŠTÍ KOLO

Planá – Meclov (SO, 16:30), Bor – Stráž (SO, 16:30), Kdyně – Bělá (SO, 16:30), Klenčí – Koloveč (NE, 15:00), Horšovský Týn – Dlouhý Újezd (NE, 15:00), Postřekov – Kozolupy (NE, 16:00), Staňkov – Chodová Planá (NE, 16:00)