Fotbalisté FK Tachov se po dvaceti letech podívají do České fotbalové ligy. Jejich cesta za postupem byla famózní a hlavně jarní částí divize prošli, až na jeden bod, bez ztráty kytičky. Neokusili hořkost porážky a pouze na Aritmě Praha vybojovali „jen" dva body. Ostatní zápasy svěřenci trenéra Zdeňka Michálka zvládli za tři. V Tachově si tak všichni užili chvíle slávy, ale v současné době už řeší účinkování ve vyšší soutěži. Jedním z „bafuňářů", na kterém leží velká tíha zodpovědnosti je sportovní ředitel klubu Petr Móži. S ním si Deník povídal hlavně co jej čeká v nejbližších dnech.

Nedá mě to abych se nezeptal jak jste si užíval oslavy postupu bezprostředně po utkání s Táborskem?
Tak jó. Společně s hráči v připraveném stanu při muzice. S kluky jsem se ani nesnažil držet krok. Na rovinu, bylo dusno a měl jsem toho za celý týden příprav plné zuby. Samotná sobota byla také hodně náročná. Takže v pohodě!

Jaký to byl pocit, když to všechno skončilo takovým úspěchem. Užíváte si také trochu té slávy?
Abych řekl pravdu, tak moc ne. Samozřejmě, je to velký úspěch, který možná bude ještě více doceněn s odstupem času, ale není čas se moc „kochat". Musíme koukat dopředu. Připravují se aktivy, losování. Nemáme jen jeden tým, musíme všechno skloubit.
Přesto bych se rád ještě vrátil k té divizní soutěži. Přišla nějaká chvíle, kdy jste si řekl a máme to doma?
Já bych řekl, že to bylo tak v půli jarní sezony, kdy jsem věřil, že už to nepustíme. Bylo to po těch těžkých zápasech s Hořovickem, pražskými týmy a po utkání s Rokycany.

Jak už jste naznačil, na rozdíl od hráčů, vám žádná dovolená „nehrozí". Jaký je váš nejbližší program?
Pracujeme na nějakých posilách. Už jsem řekl, máme mládežnické týmy a musíme vše připravit na losovací aktivy aby nám to „zapadalo".

Celý rozhovor najdete v pátečním vydání Tachovského deníku.