Více než tři stovky platících příznivců vidělo doslova vydřenou první výhru FK Tachov v České fotbalové lize. Na městském stadionu se hrálo dramatické utkání, ve kterém byla Čáslav fotbalovějším týmem, podala konsolidovanější výkon, ale nezvládla závěr zápasu. Domácí s vynikajícím Houdkem v bráně projevili větší vůli po úspěchu a zvítězili 4:2.

Už před tímto utkáním se nechal trenér domácích Stanislav Purkart slyšet, jak je pro ně tento zápas důležitý.

„Doma už jsme dva body ztratili a z venku žádný nedovezli. Nesmíme doma ztrácet, s Čáslaví potřebujeme vyhrát i proto, abychom zůstali v kontaktu se středem tabulky. V opačném případě bychom se na umístění, které si všichni přejeme, těžko dotahovali. Už jsme zakusili, jak těžké je venku uhrát výsledek, který by znamenal bodový zisk," řekl po prohraných zápasech na Unionu 2013 (2:3), v Chrudimi (3:5) a před zápasem s Čáslaví tachovský kouč.

Domácí do sobotního zápasu nevstoupili vůbec špatně a byla jen škoda, že hlavička Matase a pokus Hudce neskončily brankou. Na druhé straně zahrozili hosté a Houdek musel poprvé prokázat své kvality, které měl možnost dokazovat celé utkání. On byl také velkým strůjcem důležité výhry. V 10. minutě se trefil Dvořák, ale hosté hned kontrovali. Po čtvrthodině byl stav 1:1 a Houdek i v dalších minutách měl plné ruce a nohy práce. Snahu domácích o navrácení vedení korunoval Hrdlička, který se uvolnil na šestnáctce a technickou střelou překonal Stehna v brance Čáslavi. Do konce poločasu byli pak domácí jasně lepším týmem. Po hříchu ale další branku nepřidali a po zaváhání obrany inkasovali před těsně před přestávkou na 2:2.

Po změně stran to byl boj a často se hrálo nahoru, dolů. Nestranní diváci se určitě nenudili, na hřišti se bylo na co dívat. Hosté ale působili kompaktnějším dojmem a stále „zatápěli" obraně Tachova. Houdek držel naděje domácích a ti se dočkali v 87. minutě, kdy rozvlnil síť branky hostů Knakal. V hektickém závěru při snaze Čáslavi o vyrovnání, která byla celkově lepším celkem, ta otevírala zadní vrátka a domácí chodili často do přečíslení.

„Zase musím říct, že jsme první poločas nehráli špatně, ale dělali hrozné chyby v obranné činnosti. Dali sice gól, ale místo abychom se uklidnili, tak jsme nervozní, přestaneme hrát. Přežijeme tři šance, ale soupeř nás stejně potrestá a vyrovná. Pak se zvedneme, dáme opět branku, mohli přidat další. Místo toho v poslední minutě uděláme obrovskou chybu a dostaneme na 2:2," litoval nevydařeného konce poločasu tachovský kouč. „Po přestávce to bylo z obou stran hodně hektické. Z naší strany to není tak kompaktní, doma by si na nás soupeř neměl vytvořit tolikšancí. Obával jsem se, že nám budou v závěru ubývat síly. Kluci to zlomili nesmírnou vůlí," chválil bojovnost svých svěřenců Purkart.

Ještě více informací k utkání najdete v pondělním vydání.