Mužstvo FK Tachov nevstoupilo do divizní soutěže podle svých představ, když prohrálo v Benešově 2:1. Dnes má příležitost na domácím  trávníku vše napravit. Soupeřem tachovských fotbalistů bude Český Krumlov. Utkání se hraje na městském stadionu už od 15.00 hodin.

Od týmu, který byl v letní přestávce posílen o čtyři hráče z Chrástu a gólmana, se v Tachově očekává boj v horních patrech tabulky a pro mnohé příznivce byla prohra v Benešově zklamáním a nejen pro ně. „Prohra mě hodně mrzela. Nebyly jsme horším týmem, ale laciné branky a neproměňování šancí nás stálo lepší výsledek. Zápas jsme si rozebrali, ale musíme jít dál a soustředit se na další zápasy," pravil trenér FK Tachov Zdeněk Bečka, který ale už po prvním kole musí řešit absence některých borců.

 „Zdravotní problémy mají Viterna, Malý, Žemlička, Ruda, Tušl a prakticky celý týden netrénoval Hudec, který je pracovně mimo. Chci věřit, že se někteří kluci dají dohromady. Určitě ale nebude Šácha, jenž je v zahraničí. Na pátečním tréninku (pozn. red.: článek vznikal před tímto tréninkem) se také rozhodne, kdo bude k dispozici na zápas.  O sestavě tak budeme rozhodovat až podle zdravotního stavu hráčů," poznamenal trenér. Podle něho soupeř bude vycházet ze zajištěné obrany a hrozit z protiútoků.

 „Bude hodně záležet na nás, jak se bude dařit v koncovce. Věřím, že zápas zvládneme a uděláme svým fanouškům radost," je optimistou Bečka.

Utkání na městském stadionu má výkop v 15.00 hodin a řídí ho Mělničuk.

Upozornění pro příznivce FK Tachov: Vzhledem k večernímu šlágru Gambrinus ligy V. Plzeň – Sparta Praha se hraje dvě hodiny před úředním začátkem aby se mohli případní zájemci o duel Gambrinus ligy přemístit do Plzně. Vzhledem k posunu času tento divizní zápas nevysílá žádná z televizních stanic a tak zavítejte na stadion.