Domácí kanonýři se tentokrát neprosadili

Tachov - Divizní fotbal: Tachované nedokázali dobýt obranný val Kunic, Malého a Brauna vychytal gólman Chadima, hrálo se bez branek

20.9.2009

Divizní utkání FK Tachov – Kunice skončilo na městském stadionu bezbrankovou remízou.Foto: DENÍK/František Hlas

Divizní utkání FK Tachov – Kunice skončilo na městském stadionu bezbrankovou remízou, nicméně fotbaloví příznivci se zejména v závěru prvního a ve druhém poločasu nenudili. Prvních dvacet minut bylo taktickou bitvou a hosté jasně svým pojetím hry naznačili, že přijeli úporně bránit a hlavně neinkasovat.

V této fázi stojí za zmímku jen střela Malého z trestného kopu, která skončila vedle. Zápas se dostal do „varu“ po akci domácích z 25. minuty, kdy pohlednou akci zakončoval slabě Malý. O tři minuty později zachraňoval kunický gólman před Bezděkem. Na druhé straně hosté kopali rohový kop a složitou situaci vyřešil Bobčík. Ve 37. minutě chybovali hosté a Hudec z hranice šestnáctky střílel těsně vedle tyče. Poslední slibnou situaci měl soupeř, ovšem Koubek skóre také nezměnil.

Celý druhý poločas už se něco dělo a rušno bylo před oběma brankami. Před tou kunickou častěji. V 50. minutě vyběhnul až k postranní čáře gólman Bobčík, souboj prohrál, ale zastoupil jej Kaše a s přehledem „uklidil“ míč do bezpečí. V 59. minutě se ve vzduchu prosadil Braun, ale jeho hlavička skončila vedle branky. Domácí se snažili o trvalý tlak, ale kazili přihrávky a hostům se dařilo držet míč dál od své branky. V 71. minutě se vyznamenal gólman Chadima, když kryl hlavičku Brauna. Z protiútoku se snažil prosadit Koubek, Bobčík jeho střelu zmařil. V téže minutě se ocitl sám před gólmanem Malý, ale ze souboje opět vyšel vítězně kunický strážce svatyně. Tři minuta na to vylekala Chadimu „jedovka“ Malého, která rozvlnila jen boční síť. V 77. minutě o sobě dal na druhé straně opět vědět Koubek, ale Bobčík byl úspěšný. Z protiútoku pálil nad branku Braun. Ten se v 84. minutě po zaváhání obrany uvolnil přes posledního obránce, ale gólman se mu vrhl pod nohy a zmařil tak „gólovku“ domácího týmu. Štěstí neměli Tachované ani po uvolnění střídajícího Straky, když byl na jeho centrovaný míč Hutta krátký. V nervozním závěru už hosté rozkouskovali střídáním hru a ještě v ruce německého sudího viděli červenou kartu. Z Tachova si odvážejí cenný bod a jejich série bez prohry a inkasovaného gólu tak nadále pokračuje.

„Věděli jsme o výborné obranné hře soupeře a kvalitním gólmanovi, což se nakonec potvrdilo. Je jen velká škoda, že kluci ty šance nevyužili, protože si myslím, že tento zápas se vyhrát dal,“ řekl trenér FK Tachov Zdeněk Bečka a hned dodal: „Hráli jsme doma a tak je remíza pro nás ztrátou. Na druhé straně vím, že takovéto zápasy se i prohrávají. Nedáte příležitosti a pak inkasujete branku z ojedinělé protiútoku. Z tohoto pohledu jsem rád, že jsme udrželi vzadu nulu.“ Trenér Tachovanů byl tak až na výsledek s hrou mužstva spokojený. „Nemůžu klukům nic říct. Bojovali, vydali spoustu sil a hráli s nasazením až do 93. minuty. Je jen škoda, že to tam nepadlo. Takový je ale fotbal, když nedáte gól, nemůžete vyhrát."

Výsledky 7. kola: Tachov – Kunice 0:0, Dukla Praha B – Doubravka 1:6 (0:2, 62. Sklenář – 42., 46., 70 a 72. Došlý, 12. a 48. Salák), Domažlice – Bohemians 1905 B 4:2 (2:1, 16. a 72. Bahleda, 34. Manowetz, 86. Hulina – 30. Adam, 90.+2. Bartoš), Řevnice – Třeboň 1:2 (0:2, 56. K. Černý – 17. Maxa, 18. Houdek), Příbram B – Malše Roudné 4:0 (1:0, 60. a 62. T. Wágner, 34. Jungr z pen., 83. vlastní Prázdný), Votice – Benešov 0:1 (0:0, 50. Veselý), Meteor – Strakonice 0:1 (0:0, 77. Hanzlík), Tábor – Hořovicko 1:0 (1:0, 13. Pěknic).

Pořadí: 1. Příbram B 17, 2. Kunice 15, 3. Tábor 15, 4. Tachov 13, …, 6. Domažlice 12, …, 13. Doubravka 7, …, 15. Strakonice 4, 16. Dukla Praha B 1.

Více k fotbalové divizi v pondělním Tachovském deníku

20.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Škoda Octavia - Čína
22

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

ODHALENÍ RESTAUROVANÉHO Böttgerova památníku v Pavlově Studenci.
37

Obnovený Böttgerův památník chce lidi spojovat

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

Plzeň – Hokejista Tomáš Mertl patří k nejproduktivnějším hráčům plzeňské Škody.

Přijďte si popovídat o Českém lese

Tachov - /POZVÁNKA/ Již od roku 2011 se stalo zvykem, že v podzimních dnech se sejdou všichni, kdo mají rádi náš Český les.

Z fary se stanou byty

Kostelec – S poměrně netradičním řešením velkého zájmu o byty přišli v Kostelci.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.