Ve dvacátém kole krajské soutěže 1. B třídy v kopané se čekalo pokračování vítězné série mužstva TJ Chodský Újezd, které přivítalo S. Postřekov, třetí tým tabulky. Chodové potvrdili, že umí na favority zahrát a po dobrém výkonu připravili domácím první prohru od září minulého roku. 

V úvodu souboje předních týmů soutěže zazdili své šance domácí Bezdička a J. Pikl. Pak pomalu začali vystrkovat růžky postřekovští fotbalisté a Buček mohl skórovat na druhé straně. To co se nepodařilo jemu ,vyšlo v 11. minutě po rohu Kočišovi – 0:1. Další šanci hostů zastavil praporek asistenta pro ofsajd. Uběhlo dalších osm minut a hosté zvýšili po chybě domácích na půli hřiště Bučkem na 0:2.  Slabou střelou se na straně domácích prezentoval P. Pikl. Chodové byli rychlejší ve startu na míč, lépe zacházeli s balónem a dostávali se snadno před šestnáctku domácích. Chytrou hrou si pohlídali dvoubrankový náskok a s ním odešli do kabin.

Po přestávce se čekal nápor domácích. Ten sice přišel, ale neměl gólový efekt. Jindy dobře hrajícím Peštovi, P. Piklovi a Bezdičkovi se nedařilo, tak jak by si trenér Dufka i oni sami přáli. V 50. minutě orazítkoval z trestného kopu postřekovský Adamka pravou tyč. Domácí Pešta mohl snížit, ale v rozhodujícím momentě ve slibné šanci podklouzl. Svěřenci J. Kopice dokázali svým důrazem eliminovat už náznaky domácích šancí a sami vyráželi do nebezpečných brejků. Jednoho z nich využil po chybě domácích Mach – 0:3. V dalších minutách mířil těsně vedle z trestného kopu Bezdička a po něm se místo zakončení ukličkoval P. Pikl. Tentýž hráč si ve slibné pozici ocitl po centru v 70. minutě, ale zradilo ho zpracování míče.  Změnu stavu nepřivodila ani hlavička kapitána domácího celku Suchého. V závěru, kdy už bylo rozhodnuto mohl skórovat střídající Kreuz, místo zakončení přidal kličku navíc.  V poslední minutě dokonal zkázu mladíků kouče Dufky střídající L. Ledvina, který byl na trávníku pouhé tři minuty – 0:4.

„Zasloužené vítězství, ke kterému musím soupeři jenom pogratulovat. My jsme dnes naopak hned v úvodu dvě „loženky" nedali, pak už byli pánem na hřišti daleko lepší  postřekovští hráči," sportovně přiznal porážku domácí kouč Jiří Dufka.

TJ  Chodský Újezd – S. Postřekov  0:4
Poločas: 0:2. Branky: 11. Kočiš, 19. Buček, 63. Mach, 90. L. Ledvina. Rozhodčí: König – Hromka, Mezera. ŽK: 3:4. Diváci: 100.
Ch. Újezd: Slivoně – Beneš, L. Pikl ml. (81. Čepelák), Suchý, L. Pikl st., Trejbal, Bezdička, Kurčík, J. Pikl, P. Pikl, Pešta.

Stanislav Sýkora