Fotbalisté Tachova zatím sbírají body hlavně na domácím trávníku. Venku, vyjma Benešova, jsou neškodní. Nejinak tomu bylo i o minulém víkendu v Převýšově, kde prohráli 0:2. V sobotu dopoledne mají další možnost rozšířit své bodové konto (19). Hostí Kolín, který sestoupil z druhé ligy a také on zatím získal jen 19 bodů.

„Při utkáních venku nám chybí větší zodpovědnost. Dostáváme strašně laciné branky. V Převýšově tomu nebylo jinak," vrátil se k utkání trenér FK Tachov Stanislav Purkart, jenž sestavu na Kolín musí doslova „lepit".

„Sezona je dlouhá. Hráči toho mají dost. Přibývají zranění. V současné době ještě někteří sotva absolvují předzápasový trénink, jinak je přes týden nevidím. Mají pracovní a studijní povinnosti. S tím ale nic nenadělám. Musíme se s tím poprat a získat alespoň těch 25 bodů. Je to reálné, je třeba zvládnout tento zápas s Kolínem a další domácí s Jirny. Na hřišti V. Žižkov nemáme co ztratit, tam můžeme jen překvapit," poznamenal tachovský kouč, jenž už má k dispozici uzdraveného P. Šáchu. Naopak z tréninku v týdnu odkulhal Hudec a horečku dostal M. Šácha. Mimo hru už jsou do konce podzimu Stružka, Kubek a Tušl. Bez tréninku byl v týdnu Folejtar.

„Myslím, že současné postavení v tabulce neodpovídá kvalitě týmu. Mají tam zkušené hráče. My musíme podat soustředěný, disciplinovaný výkon a utkání zvládnout. Chci věřit, že se nám podaří vstřelit branky a získat tři body," dodal Purkart.
Zápas se hraje v sobotu od 10.30 hodin na Městském stadionu v Tachově a řídí ho Zadinová.