Domácí prohráli, ale odcházeli se vztyčenou hlavou

Tachov - Divize: FK Tachov – FK FC Písek, o. s. 2:3 (0:3; 66. Stružka, 71. Dvořák – 2. Šťastný, Zušťák (PK), 24. Polodna).

1.9.2013

Divize: FK Tachov – FK FC Písek, o. s. 2:3Foto: DENÍK/František Hlas

– Kdo zavítal v sobotu na Městský stadion do Tachova rozhodně nelitoval. K vidění bylo divizní utkání určitě více než průměrné a i přes prohru 2:3 mohl domácí tým odejít v souboji s kvalitním týmem Písku se vztyčenou hlavou.

Utkání dvou rozdílných poločasů se lámalo v prvních pětadvaceti minutách, kdy hosté potrestali tři hrubky v obraně Tachovanů a na začátku druhého poločasu, to si domácí vypracovali dvě gólovky, ale neproměnili je.
Poprvé obrana Tachovanů propadla ve druhé minutě  a Šťastný poslal Písek do vedení. Dvě minuty na to si na druhé straně nenašla cestu mezi tyče střela Hudce. Jihočeši v obraně domácího celku nacházeli stále častěji dvířka a někdy to byly i vrata. V sedmé minutě hasil nebezpečí domácí gólman spolu s Tušlem. Tachov se snažil o vyrovnání,  zatlačil zkušenějšího soupeře, ale ten jej do koncovky nepouštěl. Naopak, sám hrozil a jeho útoky byly nebezpečnější. V 15. minutě ve slibné pozici hlavičkoval vedle písecký Voráček. O minutu později zahrávali trestný kop domácí a Malý technickou střelou trefil břevno.

Sprcha pro domácí přišla v 18. minutě, kdy vzdušný souboj v šestnáctce rozhodčí „přerušil"a nařídil k překvapení všech aktérů pokutový kop. Zušťák ho s přehledem proměnil – 0:2. Hosté ani po dvoubrankovém vedení „nezalezli" a pro nezaujaté diváky byl k vidění zajímavý fotbal. Domácím snaha nechyběla, chtěli vstřelit kontaktní branku, ale postrádali více klidu a nakopávané míče neměly proti urostlým zadákům Písku šanci.  Když snaha domácích přišla vniveč, Písek ve 24. minutě zaútočil. P řišla další nedůslednost domácí obrany a Polodna zvýšil z pohledu domácích na hrozivých 0:3. Na to už reagoval domácí kouč Bečka a Huttu střídal Šácha. Jihočeši nadále využívali každé příležitosti k ohrožení tachovského Hintenholzingera. Před brankou jeho protějšku Satrapy ve 37. minutě zakončoval Kovařík, ale neměl přesnou mušku.

Do druhého poločasu z pohledu vývoje zápasu nastoupila úplně jiná mužstva. Domácí Kovařík šel po minutě hry sám na gólmana, ale nedal. Vzápětí se do slibné pozice dostal Hudec a nůžkami se snažil překvapit, míč šel nad branku. V 50. minutě měl gól na kopačce zase Hudec, gólman jej vychytal. Domácí se stále tlačili před šestnáctku soupeře, ale museli si dávat pozor na rychlé útočníky Písku. V 56. minutě měl příležitost Kovařík, hosté záhy pohrozili ze vzduchu Šťastným.

Po hodině hry domácí „ubrali" v tlaku, ale stále byli nebezpeční. Po gólu volal průnik Malého, ale z rychlého protiútoku se v 65. minutě ocitl v „ložence" Zušťák. Nedáš, dostaneš se potvrdilo minutu na to. Stružka s přehledem přehodil gólmana a dal domácím šanci na zvrat. Sadílek a ani Viterna hlavou skóre nezměnili, ale v 71. minutě už to domácím vyšlo. Kovaříkovu bombu vyrazil písecký gólman k Malému, ten nacentroval před branku a střídající Dvořák dal hlavou na 2:3. Přes velkou snahu domácích o vyrovnání Písečtí těsnou výhru už uhájili.
Tachov: Hintenholzinger - Kovařík, Král, Malý, Habart, Viterna, Hutta, Hudec, Veselý, Tušl, Sadílek. Střídali Šácha, Žemlička, Dvořák a Stružka.

1.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Zimní sezóna je již v plném proudu.
1

Hokejisté z Tachova se utkali s výběrem z Chotíkova.
9

Souboj Tachova s Chotíkovem rozhodly až samostatné nájezdy

Vodníkova šipka pokračuje v důstojné tradici

Tachov - Šipky jsou zajímavý, fyzicky naprosto nenáročný sport. Už dávno přestaly být doménou pouze profesionálních hráčů a čím dál častěji se dostávají do povědomí široké veřejnosti.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.