Druhé západočeské derby mužstvo FK Tachov také zvládlo. Po výhře se Sl. Vejprnice 5:3 porazilo i Klatovy. Opět dali Tachované pět branek, ale žádnou neinkasovali. K debaklu hostů přispěl hattrickem Rulf. V první části hry se sice domácí tlačili před branku hostů. Paradoxně ale měly dvě tutovky Klatovy, do kabiny odcházely za stavu 1:0 pro domácí. Po přestávce se po druhé brance sesypaly.

Utkání začalo mírnou převahou domácího celku, ale ten byl před brankou soupeře neškodný. Hudec, Rulf a Malý akce nezakončili. Ve 20. minutě postupoval z úhlu na branku Klatov Hudec. Jeho pokus o zakončení zblokovala klatovská obrana. Byla to největší příležitost Tachova, jinak nedokázal vystřelit na branku.

Výjimkou byl pokus J. Viterny do prostředka branky. Ve 25. minutě se ocitl Győrgy sám před domácím gólmanem, ale ten střelu nohou reflexivně vyrazil. Ve 43. minutě obránce Klatov nakopl v šestnáctce Rulfa a pokutový kop proměnil Malý – 1:0. Ještě před odchodem do kabin hlavičkoval ze čtyř metrů nad branku klatovský Rendl. Po změně stran odmítl v 53. minutě snížení Mészáros a na na druhé straně udeřilo. Akci po ose Malý, Lad. Čížek zakončil do prázdné branky Rulf – 2:0.

Hosté se sesypali a domácí zahazovali šance, ale dávali i góly. Nejdříve neproměnil Rulf, Malý nastřelil tyč a v 58. minutě napnul síť volejem Rulf – 3:0. Na opačné straně se Makó vyznamenal při dělovce Meszárose.

Po hodině hry střílel Malý opět do tyče a dorážku Hudce kryl gólman. Střídající Machač odmítl po třech minutách na hřišti skórovat, stejně jako Malý, jenž netrefil ze čtyř metrů prázdnou branku. V 79. minutě vystrašil Maka dělovkou těsně nad Zedník. V 83. minutě přišla chvíle Brauna – 4:0 a minutu nato dal třetí svoji branku Rulf – 5:0. Změnu skóre nepřinesly šance Pavlíka a ani domácího Machače.⋌