Fotbalisté FK Tachov se v posledním domácím zápase divizní soutěže rozloučili s příznivci jak nejlépe mohl. V předehrávce posledního kola porazili rezervu Bohemians 1905 3:2.

Hosté vstoupili do zápasu sebevědomě, snažili se míč držet na svých kopačkách, ale domácí opláceli stejnou mincí. Hra se pohybovala v první patnáctiminutovce zejména mezi šestnáctkami, nicméně více práce v obraně měli Tachované. Ve 12. minutě „uhasil“ průnik Kavky ve spolupráci s Kabourkem gólman Pták. O pět minut později vybojoval míč Šácha a přesně našel Brauna, jenž poslal domácí do vedení – 1:0. V dalších minutách „každý chvilku tahal pilku“. Domácí přidali ve 24. minutě další branku, když po nezištné přihrávce Hudce vyslal dělovku Šácha a vyzkoušel pevnost brankové konstrukce. Míč se od obřevna odrazil do branky. Hosté se snažili o zkorigování nepříznivého stavu, ovšem obrana Tachova zneškodnila nebezpečný pokus Kavky a Formáček mířil nad branku. Ve 36. minutě přišel rychlý kontr domácích, Hudec našel Kašeho a ten nastřelil tyč. Dvě minuty na to mohl po akci Machače zvýšit Habart. V závěru poločasu měl „loženku“ pražský Rein, ale přestřelil prázdnou branku.

Po změně stran se snesl na trávník déšť a hosty jako by polili živou vodou. Zatlačili Tachov na jeho polovinu a výsledkem převahy bylo v 57. minutě snížení Císařem – 2:1. Tachované si o branku koledovali už před tím, když se proti střelám soupeře dvakrát blýskl Pták a jednou jej zachránila tyč. Další šanci Bohemky promarnil Květoň a domácí Braun při zmatcích před vlastní brankou nastřelil „placírou“ tyč vlastní branky. Několikaminutovové zmatky před tachovskou brankou přeci jen zakončil v 71. minutě gólově Formáček – 3:2. Snaha hostů o vyrovnání byla v závěru marná, naopak z protiútoků zakončovali Habart, Drozda a Földeši. Stav už se ale nezměnil.

Tachov: Pták – Braun, Kaše, Šácha (88. Novák), Habart, Viterna, Hutta, Hudec (58. Földeši), Kabourek, Tušl (66. Drozda), Machač.