Domácí se rozloučili výhrou

Tachov - Divize: FK Tachov – Bohemians 1905, a. s. B 3:2 (2:0; Šácha 2, Braun–Císař, Formáček)

11.6.2010

Divize: FK Tachov – Bohemians 1905, a. s. B 3:2 Foto: DENÍK/František Hlas

Fotbalisté FK Tachov se v posledním domácím zápase divizní soutěže rozloučili s příznivci jak nejlépe mohl. V předehrávce posledního kola porazili rezervu Bohemians 1905 3:2.

Hosté vstoupili do zápasu sebevědomě, snažili se míč držet na svých kopačkách, ale domácí opláceli stejnou mincí. Hra se pohybovala v první patnáctiminutovce zejména mezi šestnáctkami, nicméně více práce v obraně měli Tachované. Ve 12. minutě „uhasil“ průnik Kavky ve spolupráci s Kabourkem gólman Pták. O pět minut později vybojoval míč Šácha a přesně našel Brauna, jenž poslal domácí do vedení – 1:0. V dalších minutách „každý chvilku tahal pilku“. Domácí přidali ve 24. minutě další branku, když po nezištné přihrávce Hudce vyslal dělovku Šácha a vyzkoušel pevnost brankové konstrukce. Míč se od obřevna odrazil do branky. Hosté se snažili o zkorigování nepříznivého stavu, ovšem obrana Tachova zneškodnila nebezpečný pokus Kavky a Formáček mířil nad branku. Ve 36. minutě přišel rychlý kontr domácích, Hudec našel Kašeho a ten nastřelil tyč. Dvě minuty na to mohl po akci Machače zvýšit Habart. V závěru poločasu měl „loženku“ pražský Rein, ale přestřelil prázdnou branku.

Po změně stran se snesl na trávník déšť a hosty jako by polili živou vodou. Zatlačili Tachov na jeho polovinu a výsledkem převahy bylo v 57. minutě snížení Císařem – 2:1. Tachované si o branku koledovali už před tím, když se proti střelám soupeře dvakrát blýskl Pták a jednou jej zachránila tyč. Další šanci Bohemky promarnil Květoň a domácí Braun při zmatcích před vlastní brankou nastřelil „placírou“ tyč vlastní branky. Několikaminutovové zmatky před tachovskou brankou přeci jen zakončil v 71. minutě gólově Formáček – 3:2. Snaha hostů o vyrovnání byla v závěru marná, naopak z protiútoků zakončovali Habart, Drozda a Földeši. Stav už se ale nezměnil.

Tachov: Pták – Braun, Kaše, Šácha (88. Novák), Habart, Viterna, Hutta, Hudec (58. Földeši), Kabourek, Tušl (66. Drozda), Machač.

11.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
Školní dvůr v brzké době čeká rekonstrukce.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Miloš Zeman v Plzni
30

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Studentky z Plané soutěžily v čepování piva

Planá – Soutěže v čepování piva, pořádané v rámci výstavy v pražských Letňanech, se zúčastnily studentky druhého ročníku Střední školy živnostenské v Plané Kristýna Országová a Karina Svobodová.

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.