„Původně tedy mělo hrát mužstev šest, ale Baník Líně se omluvil pouhý den před turnajem, tak jsme změnili hrací systém a hrálo se každý s každým,“ upřesnil za domácí Sokol Jaromír Hohler. „Z důvodu navýšení počtu zápasů se musela odložit i tradice turnajů v Damnově, penalty o láhev rumu pro fanoušky,“ doplnil.

„První utkání jsme odehráli s dorostem FK Tachov. Mladíci předváděli hezký kombinační fotbal, nakonec ale zvítězila zkušenost našeho týmu, vstřelili jsme dvě branky a připsali jsme si první tři body do tabulky turnaje. Zápas se Sokolem Všeruby jsme hráli téměř celý druhý poločas o deseti hráčích, ale i v početní nevýhodě jsme dokázali soupeře přehrát 3:1,“ okomentoval Hohler zápasy domácího Damnova.

Ten byl spolu se Sokolem Bor hlavním favoritem turnaje, a proto bylo utkání mezi Damnovem a Borem považováno za klíčové pro konečnou tabulku. „Tým mladíků z Boru se po naší zbytečné chybě v obraně ujal i vedení, nám se podařilo do poločasu vyrovnat a v dramatickém druhém poločase jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Bor dokázal odpovědět až v závěrečných minutách, ale jeho snaha vedla jen ke snížení skóre na 3:2,“ píše se na internetových stránkách Sokola Damnov.

V posledním zápase s Okrouhlem stačila domácím k prvenství v turnaji remíza. Vedli 1:0, hosté z Okrouhla, kteří jsou tradičním účastníkem turnaje, ještě stačili vyrovnat, ale po zlepšené hře ve druhém poločase a dvou vstřelených brankách se Damnov dočkal i čtvrtého vítězného utkání.

„Na vítězství v domácím turnaji jsme nemuseli čekat tentokrát ani tak dlouho, naposledy jsme turnaj vyhráli v roce 2009. Zajímavostí je, že jsme celý turnaj odehráli bez střídání pouze s dvanácti hráči,“ uvedl dále Hohler.

Poprvé v devětatřicetileté historii obdržel vítěz turnaje v Damnově dva poháry, a to pohár za vítězství a velký putovní pohár, který věnoval Sokolu Damnov Miroslav Flachs z Bezděkova.

Výsledky:

Všeruby – Bor 1:5, Damnov – FK Tachov dorost 2:0, Bor – Okrouhlo 1:0, Všeruby – Damnov 1:3, Okrouhlo – Tachov 1:1, Damnov – Bor 3:2, Všeruby – Tachov 0:3, Damnov – Okrouhlo 3:1, Bor – Tachov 0:0, Všeruby – Okrouhlo 0:3.

Pořadí: 1. Damnov (skóre 11:4) 12 bodů, 2. Bor (8:4) 7, 3. Tachov (4:3) 5, 4. Okrouhlo (5:5) 4, 5. Všeruby (2:14) 0.

Dosavadní vítězové: Bor 13×, Damnov 8×, Dlouhý Újezd 5×, Okrouhlo 2×, Rozvadov, Schönbach, Holostřevy, Dillenburg, Domy Litoměřice, Lom, Chodský Újezd 1× (pro ročníky 1973 až 1975 se zatím nepodařilo dohledat údaje).