Po nevydařeném utkání v Rokycanech čekalo divizní fotbalisty FK Tachov střetnutí proti FK Hvězda Cheb. Domácí měli výborné vstupy do obou poločasů a tím rozhodli o svém vysokém vítězství. Zatímco v prvním poločasu se po rychlém vedení hodně uspokojili a nechali soupeře snížit, po přestávce už měl Tachov jasně navrch a výhra 5:1 mohla být při lepším proměňování příležitostí ještě daleko vyšší. Hattrick zaznamenal kanonýr Kovařík.

V osmé minutě se po centru Habarta prosadil ve vzduchu Dvořák a o minutu později využil zaváhání celé obrany hostů Kovařík. V 11. minutě měl obrovskou příležitost opět Kovařík, ale nedal. Následně zahrával Hudec trestný kop, gólman jeho střelu vyrazil a úspěšný byl i při dorážce Kovaříka.

Příležitost k navýšení skóre měl ještě Hudec, ovšem stav se neměnil. Hvězda zahrozila vážněji poprvé v 18. minutě, ale D. Martince vychytal Houdek. Následně těsně vedle střílel Altman. Na druhé straně ve 27. minutě zastavil Folejtara v poslední chvíli obránce. Z následného rohu přehlavičkoval Tušl branku. Další minuty už ale patřili hostům, kteří se několikrát dostali do bezprostředního ohrožení branky Tachova. Dobeš mířil vedle, D. Martinec a střídající Dobeš netlačili míč pod břevno. O sobě dal vědět také zkušený Čížek, jeho dvě dělovky jen těsně minuly branku. Chebští byli odměněni ve 40. minutě, kdy chybu v rozehrávce domácích potrestal Altman – 2:1.

Hosté chtěli navázat na závěr druhého poločasu, ale po střele D. Martince přišel kontr domácích a Kovařík v 51. minutě zvýšil na 3:1. Vzápětí se uvolnil Hudec, ovšem místo střely zkoušel „kouzla" a o míč přišel. Pět minut po své druhé brance zkompletoval Kovařík hattrick – 4:1. V dalších minutách to byl ze strany domácích festival neproměněných příležitostí. Kovařík nedal, Dvořáka zastavil „záchranou brzdou" gólman hostů, ale rozhodčí „mlčel". Stejně zastavil T. Martinec i Hudce, ale tentokrát viděl z rukou rozhodčího žlutou kartu. Hvězda zahrozila po chybě domácí obrany v 63. minutě D. Martincem, ovšem Houdek byl mužem na svém místě. Po dalších brankách volaly šance Bezděka, Malého a Dvořáka, ale na konečných 5:1 za přispění gólmana upravil až v 87. minutě Hudec.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, byli lepším mužstvem, i když v prvním poločasu jsme měli dvacetiminutový výpadek, kdy kluci kazili přihrávky a sami umožnili soupeři snížit. O přestávce jsme si to trochu vyříkali a druhý poločas byl v naší režii. Měli jsme ještě další tři stoprocentní příležitosti, které jsme neproměnili," zhodnotil utkání spokojený trenér Tachovanů Zdeněk Michálek.

Tachov: Houdek - Kovařík, Šácha, Knakal, Habart, Viterna, Sadílek, Hudec, Dvořák, Folejtar, Tušl. Střídali Ruda, Král, Malý a Bezděk.