Po středeční výhře s 1. FC Karlovy Vary 4:0 se už v sobotu utkali divizní fotbalisté s účastníkem Přeboru Plzeňského kraje S. Město Touškov a zvítězili 3:2.

Od úvodních minut byli domácí nebezpečnějším týmem a už v páté minutě šli do vedení. Nová posila Tachova Bezdička našel ideálně Brauna a ten se nemýlil – 1:0. V dalších minutách sice drželi Tachované častěji míč na svých kopačkách, ovšem vážnější ohrožení branky přišlo až ve 14. minutě a opět té hostů. Hudec sám před gólmanem přeloboval jeho i branku. Vzápětí se uvolnil v šestnáctce Braun, předložil Bezdičkovi, ale ten míč netrefil dobře. Hosté se několikrát snažili o ohrožení branky Bobčíka, ovšem šlo jen o pokusy. Paradoxem je, že první vážnější akce skončila vyrovnáním. Na 1:1 upravil Svoboda. Domácí po inkasovaném gólu zapnuli na vyšší obrátky a před brankou Daňka bylo často horko. Po uvolnění Hudce se netrefil mezi tyče Braun, Hutta „vyprášil“ jen jeho rukavice a akci ze 38. minuty po ose Bezdička, Braun zakončoval Janoušek do břevna. Domácí příznivci si mohli zakřičet gól ve 41. minutě a ten stál za to. Hudec zahrál rohový kop před šestnáctku na Huttu, který parádním „angličanem“ poslal Tachov do vedení. Těsně před přestávkou Machač našel Bezdičku, jenž svou pověst kanonýra tentokrát nepotvrdil.

V přestávce poslal trenér Bečka vysprchovat Huttu, Machače, Bobčíka a Hudce. Místo nich šli na hřiště Tušl, Hanko, Petr Hobza a Kabourek. Než domácí „srovnali šiky“, tak se Touškovští dostali do několika slibných příležitostí. Tachovská obrana musela už ve 49. minutě hasit nebezpečí z kopačky Královce, kdy perfekně zakročil Kaše. Také v dalších minutách se více hrálo před brankou Tachovanů a Makó měl plné ruce a nohy práce. Po hodině hry měl ve vzdušném souboji před brankou hostů navrch Bauer, ovšem jeho hlavička skončila vedle. V 66. minutě byl v šestnáctce hostů sražen gólmanem Bauer, ale Daněk pokutový kop Brauna kryl. Hosté se dočkali vyrovnání v 74. minutě, když se trefil Karbusický – 2:2. Stejný hráč mohl svůj tým poslat dokonce do vedení, v obrovské šanci sám před gólmanem ale selhal. Trest pro hosty tak přišel v 89. minutě, kdy centrovaný míč Bauera poslal za záda zaskočeného gólmana Bauer – 3:2.

„Po utkání s Vary přišla trochu únava a myslím si, že hráčům i ta výhra stoupla trochu do hlavy. Nehráli jsme dobře, náš výkon nebyl takový, jaký bych si představoval,“ hodnotil utkání trenér Tachovanů Zdeněk Bečka.

Tachov: Bobčík – Kaše, Machač, Bauer, Janoušek, Hutta, Šácha, Braun, Hudec, Bezdička, J. Viterna. Střídali Tušl, Hanko, Petr Hobza, Kabourek.