Domácí tým v generálce uspěl

STŘÍBRO - Přípravný fotbal: Baník Stříbro – Sokol Město Touškov 5:0 (4:0)

6.8.2008

Přípravný fotbal: Baník Stříbro – Sokol Město Touškov 5:0 (4:0) Foto: DENÍK/František Hlas

Baníkovci v generálce na nedělní utkání s Nepomukem hostili účastníka přeboru S. Město Touškov a hlavně po výkonu v prvním poločasu přejeli favorita jednoznačně 5:0. Hosté tahali za kratší konec už od úvodních minut. Stříbrští fotbalisté využili okénka v obraně hostů a už v šesté minutě vedli 2:0. Kdo se tak cestou na Palackou opozdil, měl smůlu. Neviděl tak ve čtvrté minutě perfektní zakončení Bednáře a o dvě minuty později potrestal chybu obrany i gólmana R. Dyk – 2:0. Převaha domácích byla v dalších minutách zřetelná, ale do přesné koncovky se Baník nedostal. Po dvaceti minutách se sokolíci vzpamatovali a dvakrát zahrozili. Jejich příležitosti ale skončily nepřesnou střelbou. Ve 24. minutě mířil těsně vedle domácí Petraška. Chvíli nato se prosadila nová posila Baníku Florus, jenž si pohrál s obránci a skóroval – 3:0.

Další příležitost Petrašky gólman Daněk kryl. Ve 38. minutě postupovali hosté sami na Kosa, ovšem předvedli žalostnou koncovku. Nedáš, dostaneš se opět potvrdilo měrou vrchovatou. Z následného protiútoku se prosadil Bednář a upravil z pohledu hostů na hrozivých 4:0. V závěru poločasu byl zcela sám před gólmanem Kertis, ovšem mířil vedle.

Dělovka Jareše skončila nad brankou. Po změně stran nastřelili hosté hned ve 49. minutě tyč, ale to bylo z jejich strany nadlouho vše. V dalších minutá se hrálo převážně mezi šestnáctkami a úroveň zápasu měla klesacíci trend. Baník byl aktivnější, vypracoval si dvě příležitosti, ale Křelina a ani Šaman neskórovali. V 65. minutě přišel jeden z lepších okamžiků druhé části hry. Pelán vymotal čtyři hráče soupeře a s přehledem zakončil – 5:0. O dvě minuty později mohl vstřelit čestný úspěch hostů Karbusický, jeho zakončení ale bylo nepřesné. Utkání se už jen dohrávalo a když po nezištné přihrávce Jareše zaváhal R. Dyk a na druhé straně se neprosadili hosté, skončil přípravný duel vysokou výhrou Baníku.

STŘÍBRO: Kos – Šaman, Uhlíř, M. Dyk, Kertis, Jareš, Pelán, Petraška, R. Dyk, Bednář, Florus. Střídali Křelina, Ichnatolya a Hrubý.

6.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Jakub Kindl

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

V pátém volebním obvodě v Tachově mělo odvoleno za prvních 90 minut sto voličů.

Zájem je vyšší, na venkově nápor teprve čekají

Motokrosové finále se vydařilo

Stříbro – Motokrosový seriál MOTUL Cup, sdružený přebor Čech západních a středních, také v letošní sezóně poslal svůj finálový závod na nejstarší tuzemskou trať – Terén sv. Petra ve Stříbře.

Při nehodě v Plané se zranili tři mladí lidé

Planá - Nehoda kamionu a osobního auta zkomplikovala v pátek odpoledne dopravu na průtahu Planou.

FOTOGALERIE: Hasiči se museli potýkat se stísněným prostorem, ale i únikem plynu

Stříbro – O dnešním ránu v blízkosti Hornického skanzenu ve Stříbře se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Během ranních hodin se sem sjely hned tři jednotky hasičů, a to jak ze Stříbra, tak z Tachova. Jejich úkol byl jasný. Dostat tři zraněné osoby z Důlní štoly Prokop, která se v areálu skanzenu nachází.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.