Fotbalisté FK Tachov hostili jednoho z aspirantů na vítěze České fotbalové ligy Loko Vltavín, a po taktické bitvě v kvalitním utkání získali tři body.

Domácí se favorita nezalekli a byli v úvodu utkání lepším týmem. V desáté minutě po centru Habarta se ve vzduchu prosadil Dvořák a Tachov vedl 1:0. Zásluhou obou týmů se v dalších minutách hrál fotbal, který se musel líbit. Vzruchu před oběma brankami bylo dost, ale obrany do vyložených příležitostí útoky soupeřů nepouštěly. V 17. minutě střelu Dvořáka zablokoval obránce, po dlouhém auto Knakala hlavičku Dvořáka odvrátili hosté na rohový kop.

Průnik Vaněčka skončil také rohovým kopem. Ve 24. minutě se prosazoval vltavínský Hodas, ale do „gólovky" jej nepustil Matas. Další branku nepřinesly ani hlavičkový pokus Dvořáka a průnik Vaněčka do šestnáctky. Skóre se měnilo ve 41. minutě. Technická střela hostů skončila na tyči a míč dostal hlavou do sítě Pozníček. Nerozhodný stav trval jen tři minuty. Domácí si vzali vedení zpět po tečované střele Hoffmanna – 2:1.

Druhý poločas už neměl tak vysoké parametry, přesto se bylo stále na co dívat. Minutu po rozehrání prověřil pozornost gólmana hostů Dvořák. Minutu na to hosté srovnali, ale radost jim pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího (ofsajd). Vzápětí střílel Macháček, gólman Houdek byl na místě. V 52. minutě chyboval Matas a útočníka Vltavínu zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku, který arbitr ohodnotil naštěstí pro domácí „jen" žlutou kartou. Následný trestný kop Houdek zneškodnil.

Na druhé straně pokusy Knakala a Dvořáka odvrátila obrana hostů na rohový kop. Další důležitý moment přišel v 74. minutě. Hosté rychle rozehráli volný kop a pronikajícího Hodase zastavil za cenu rohu Knakal. V 80. minutě souboj Macháče a domácího gólmana vyzněl pro Houdka. Domácí drželi taktickou hrou hosty od své branky, ale v poslední minutě už tak důslední nebyli. Příležitost Šípa odvrátil za pomoci obrany Houdek.

„Začali jsme přesně jak si řekli. Začali aktivně, a v první čtvrthodině kopali několik rohů, dali branku. I v dalších minutách to byl od obou týmů nadstandardní výkon a stálo nás to hodně sil. Proto si kluci říkali o střídání a ti co přišli místo nich určitě nezklamali. Nebylo pro ně lehké naskočit do tak kvalitního zápasu. Jsem šťastný, že jsme to zvládli. Všem patří velký dík," řekl k utkání trenér P. Vaigl.

Fakta a další sportovní zprávy najdete v pondělním vydání Tachovského deníku.