Fotbalisté FK Tachov vstoupili do jarní části divize jak nejlépe mohli. Na městském stadionu porazili vedoucí SK Benešov 2:0.
Krásné jarní počasí přilákalo do ochozů necelou dvou stovku příznivců a kdo nepřišel, mohl litovat. Hlavně od domácího týmu viděl zejména v prvním poločasu velmi kvalitní výkon a před jeho závěrem vedoucí branku Hudce. Po přestávce to byla taktická bitva bez velkých brankových příležitostí. Domácí si výhru pojistili dvě minuty před koncem gólem Habarta.

Tachované, na lavičce s trenérem Slowikem a mimo jiné také s Kovaříkem a Stružkou, vstoupili do zápasu aktivně a lídr divize zaujal svou vyhlášenou obranu. Náznak dobré příležitosti přišel už ve třetí minutě po akci Sadílka a Hudce. První jmenovaný byl na začátku dalšího závaru před brankou Capoucha, kdy zakončoval Folejtar. Po rohovém kopu Folejtara hlavičkoval nad branku Machač. A na konci první čtvrthodiny zakončoval nepřesně Sadílek. V 17. minutě uvolnil Machač agilního Habarta a ten ve slibné pozici zakončil nad branku. Stejně si vedl i Hudec. Hosté dále bránili na své polovině a na do útočení se nehrnuli. Jejich první vážnější ohrožení domácí branky přišlo v 33. minutě a hned mohlo skončit brankou. V obrovské šanci se ocitl Večeřa, ale z „pětky" netrefil mezi tyče. To byla také do té doby největší gólová příležitost zápasu. Závěr poločasu patřil, stejně jako téměř celá první pětačtyřicetiminutovka, Tachovu. Machač ve slibné pozici pálil ve 38. minutě nad branku. Tři minuty na to zahrávali domácí Folejtarem rohový kop, odražený míč se dostal k Hudcovi a ten propálil z dvaceti metrů vše co mu stálo v cestě – 1:0.

Po změně stran přišel očekávaný nápor Benešova, který se po centrech snažil ohrozit Hintenholzingera v brance FK, ovšem ten byl pozorný a spolu s obranou vyřešil tři ošemetné situace. Tachované se ale brzo oklepali a už v šesté minutě zahrával Folejtar rohový kop a jeho centr přešel přes celou branku, aniž by ho někdo tečoval. Benešovští hrozili jen dlouhými nakopávanými míči, ale obrana FK dokázala vše „uskákat". Tím eliminovala největší nebezpečí soupeře a sami stále hrozili z kombinačních akcích. V 62. minutě pálil nad břevno Habart, o šest minut později dělovku Hudce vyrazil s námahou benešovský gólman.

Taktická bitva, kdy byl Benešov oproti prvnímu poločasu aktivnější, pokračovala. Domácí stále hrozili jak plynuly minuty do čím více otevřené obrany. V 75. minutě šel pokus Šáchy nad branku. Netrvalo ani tři minuty a Sadílek uvolnil Folejtara, ovšem ani jeho zakončení se mezi tyče nevešlo. To už byl na hřišti Stružka, který svým pohybem dělal svým pohybem zadákům Benešova starosti. Hosté se snažili o vyrovnání, ovšem nic kloudného nevymysleli. V 88. minutě přišla akce Hudce a Stružky, který před brankou našel Habarta a ten překonal Capoucha – 2:0.

Benešov se sice snažili zápas ještě zdramatizovat, ale domácí obrana v čele s gólmanem „uhrála nulu". Po závěrečném hvizdu rozhodčího Kříže se tak mohli Tachované radovat z tří bodů, o to cennějších, že šlo skalp lídra soutěže.

Fakta k utkání a hodnocení trenéra FK Tachov Zdeňka Slowika najdete v pondělním vydání Tachovského deníku.