Domácí ztratili slibné vedení

Tachov - Fotbal – divize starších žáků: FK Tachov – Senco Doubravka 2:3 (2:0)

16.6.2009

Fotbal – divize starších žáků: FK Tachov – Senco Doubravka 2:3 (2:0) Foto: DENÍK/František Hlas

Starší žáci FK Tachov nastoupili ke svému poslednímu domácímu zápasu v této sezoně proti plzeňské Doubravce a domácí tým chtěl před svými diváky naplno bodovat. Po nevydařeném druhém poločasu se ale z výhry 2:3 radovali hosté.

Úvodutkání napovídal, že domácí jdou za výhrou. Už ve třetí minutě utekl hostující obraně Honzík a překonal plzeňského brankáře. Tachov vedl 1:0 a na hřišti měl stálou převahu. V osmé minutě po rohovém kopu hlavičkoval Havel, ale přestřelil branku. Ten samý hráč jen o několik minut později naběhl na centr R. Schweinera a trefil opět hlavou tyč branky hostů. Ve 22. minutě se dostali poprvé ke slovu i hosté, ovšem střelu Vondráčka kryl brankář Tejkal. To samé zopakoval na druhé straně R. Schweiner, ale i s jeho střelou si brankář poradil. Ve 30. minutě byl ve vápně ve slibné příležitosti nedovoleně zastaven tachovský Jedlička a nařízený pokutový kop tento hráč sám s jistotou proměnil – 2:0. A když ještě do konce prvního poločasu po hezkém centru nebezpečně zakončoval Havel a míč jen těsně minul branku, na obrat v utkání by určitě vsadil málokdo.

Do druhého poločasu vstoupil však ze strany domácího Tachova úplně jiný tým. Ze hry se vytratilo úplně všechno co dělá fotbal fotbalem. Domácí opět krutě podlehli sebeuspokojení a nepřipouštěli si žádné komplikace, což se jim tentokrát víc než bolestně vymstilo. Ve 42. minutě ještě domácí trestný kop hostů kryl, ale o čtyři minuty později se dostal po pravé straně k míčí Hefner a snížil na 2:1. Tachov opět hýřil gólovkami. Ve 49. minutě šel Honzík opět sám na brankáře Doubravky, ale svoji velkou šanci neproměnil. Heslo nedáš, dostaneš! opět zafungovalo stoprocentně . V 50. minutě se opět po pravé straně dostal k míči aktivní Vondráček, využil zcela volného prostoru a vyrovnal na 2:2. Ani tento zvrat Tachovany z hlubokého spánku bohužel neprobudil. Když v 52. minutě střelu Lanfranchiho opět s přehledem kryl brankář a v 62. minutě opět Honzík při sólu sám na brankáře nedal, zmítali se domácí na okraji propasti. Dílo zkázy z pohledu Tachova dokonal v 63. minutě plzeňský Klein, který opět po pravé straně zařídil pro Doubravku konečné vítězství 2:3 a dovršil tak nečekaný obrat utkání.

TACHOV: Tejkal - R. Schweiner, Tkáč, Veselý, Eliáš - Šácha, Nevařil, Hána, Havel - Jedlička, Honzík.Střídali J. Schweiner, Lanfranchi a Vejvoda.Trenéři Vodička a Beránek.

16.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Výlov Regentu u Chodové Plané na Tachovsku
67

Výlov Regentu začal

Společný snímek účastníků přeshraniční porady v Tachově.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Debut v dresu plzeňské Škodovky si odbyl obránce Jakub Kindl.

Zájem je vyšší, na venkově nápor teprve čekají

Tachovsko - Úderem druhé hodiny odpolední začaly letošní volby do poslanecké sněmovny také v okresním městě.

Motokrosové finále se vydařilo

Stříbro – Motokrosový seriál MOTUL Cup, sdružený přebor Čech západních a středních, také v letošní sezóně poslal svůj finálový závod na nejstarší tuzemskou trať – Terén sv. Petra ve Stříbře.