Mužstvo Chodského Újezdu zajíždělo v 1. A třídě do Černic a domácí výhrou 2:0 potvrdili roli favorita .

Hosté šli do utkání se snahou hrát zezadu, brejky ohrozit soupeře a vzadu hrát bez faulů.

„Toto jsme vydrželi bohužel jen do 31. minuty," podotkl trenér hostů Jiří Dufka. Jeho svěřenci měli v 15. minutě velkou šanci, když se J. Pikl ocitl po narážečce sám před gólmanem Daňkem, ale střelu mu poslal do náruče. Druhou šanci měl P. Pikl, ale domácí včas zasáhli.

Domácí však měli také velké šance, které likvidoval výtečný Slivoně. „Pak přišla osudová chyba. Faul na levé straně, nasledný přímý kop a hlavička Stoilova. Byla to rána jako nohou a domácí vedli 1:0," komentoval klíčový okamžik zápasu kouč nováčka. Ve 37. minutě už to bylo 2:0 pro domácí. „Nedokázali jsme odvrátit míč, který se pohyboval před naší šestnáctkou, pak se dostal doleva, špatně jsme dostoupili hráče, přišel centr na kopačku Stoilova a bylo 2:0. Od 31. minuty byl tlak domácích veliký a vyvrcholil ve 43. minutě naším faulem v šestnáctce. Následnou penaltou Stoilovi bravurně zlikvidoval Slivoně," chválil svého gólmana Dufka.

Druhý poločas se domácí nikam nehrnuli a vyráželi na zteč jen po dobře připravených akcích, které buď zakončili špatně nebo je zlikvidoval Slivoně. Hosté se snažili utkání zdramatizovat, avšak obrana domácích s ligistou Vlčkem byla bezchybná.

„Do utkání s favoritem jsme šli z úkolem nefaulovat a dobře bránit a využít ke skórování nějaký kontr. Nic z toho se nám nepovedlo a domácí naprosto zaslouženě vyhráli. Kluci však příkladně bojovali a zaslouží pochvalu. Proti takové kvalitě by se muselo sejít moc věcí najednou abychom uspěli," dodal k utkání Dufka.

S. Černice – TJ Ch. Újezd 2:0
Poločas: 2:0. Branky: Stoilov 2. Rozhodčí: L. Kříž. ŽK: 0:1. Diváci: 100.

Ch. Újezd: Slivoně – Zivčák, L. Pikl ml., Suchý, L. Pikl st., M. Trejbal, Medek, Sykal (75. T. Trejbal), J. Pikl, P. Pikl (46. Čepelák), Pešta.