Mužstvo TJ Chodský Újezd zakončilo úspěšné tažení 1. B třídou výhrou v Tlumačově 3:2 a zajistilo si postup do vyšší soutěže. Poslední krok za vysněným cílem ale nebyl pro Dufkovo hochy jednoduchý.

„Poprvé jsem viděl jak jsou hráči pod tíhou zodpovědnosti strašně nervozní a vůbec jsem se jim nedivil. Jsou velmi mladí a špatně se s tlakem vyrovnávali. Utkání měli rozhodnout Bezdička, Josef Pikl  a Slivoně. I když si Petr Slivoně vybral slabou chvíli při malé domů ve 12 minutě, byl v dalším průběhu utkání oporou stejně jako Venca Bezdička a Pepa Pikl. Oba srovnávali nepříznivý vývoj utkání. Vše pak završil Josef Pešta svým typickým způsobem, když si udělal dobrý den ze dvou obránců a kličkou na gólmana dal třetí branku," popsal nejdůležitější okamžiky zápasu trenér TJ Chodský Újezd Jiří Dufka.

 Podle jeho dalších slov pak z kluků spadla nervozita a už to byl typický uragán. „Ani mi nevadí že už nepadl gól, protože už jsme žádný dostat ani nemohli, tak jsme byli od třetí branky dobří," nechal se unést radostí kouč.

 „Kluci přepsali historii fotbalu v Chodském Újezdu a já jsem spokojený, že jsem u toho. V kopané jsem toho zažil hodně. Myslím, že jsem i odolný, ale po vítězném gólu Pepy Pešty jsem musel zamáčknout slzu, protože jsem věděl že mise je splněna. Chci všem hráčům poděkoval, že i přes mladý věk ustáli veliký tlak. Od  posledního kola na podzim před sebe nikoho nepustili o to složitější to byla sezona. Soupeři nám vůbec nic neulehčili a výkony některých proti nám byli zcela odlišné než proti jiným soupeřům.

TJ Tlumačov – TJ Ch. Újezd 2:3
Poločas:  2:1. Branky: Čára 2 – Bezdička, Pešta, J. Pikl. ŽK: 2:1. Diváci: 140. 

Ch. Újezd: Slivoně – Beneš, L. Pikl st., Suchý, Kurčík, L. Pikl ml., J. Pikl, Bezdička, Medek (85. Trejbal), P. Pikl, Pešta.