Fitcentrum krajského přeboru se představila obě mužstva z Tachovska na domácím hřišti. FK se rozloučil se svými fandy důstojněji.

Zatímco Tachované zápas s Rapidem zvládli v poměru 6:0 a zajistili si tak po odřeknutí Chrástu právo postupu z druhého místa, stříbrští fotbalisté před domácími příznivci zcela propadli a hodně jich „vyhnali“ už v prvním poločasu z ochozů. Jejich vysoká prohra ale nic nezměnila na faktu, že Baník si zajistil účast v přeboru i v další sezoně.

Hodnocení zápasu obou trenérů se odvíjelo podle předvedených výkonů. O poznání lépe se tak mluvilo tachovskému kouči.

„Myslím, že jsme se divákům důstojně rozloučili pěknou hrou a vysokým vítězstvím. Dali jsme dva rychlé a pěkné góly. To jsme potřebovali v každém zápase, dnes nám to vyšlo dobře. Po celou první půli jsme soupeře přehrávali ve všech směrech. Kombinační a rychlou hrou po zemi jsme v závěru půle přidali další dvě rychlé branky a bylo rozhodnuto. Pak po otočce přidali kluci další dvě. Radost mi z vítězství kazila pouze záludná a nečistá hra několika hráčů soupeře,“ hodnotil poslední vystoupení před domácím publikem trenér FK Jaroslav Pták.

Po prohře s SK ZČE Plzeň 0:7 byl stříbrský trenér z výkonu svých svěřenců hodně rozčarován. “Z naší strany to byl hodně špatný výkon. Připadalo mě to, jako když proti sobě hrají mužstva z jiných soutěží. Nešlo o podcenění, ale nedocenili jsme význam utkání, kdy byli zachráněni a v tomto utkání mohli předvést kvalitní výkon bez nervů. Místo toho to bylo z naší strany hodně odevzdané,“ viděl utkání trenér Baníku Jaroslav Lorenc.

Stanislav Sýkora