Ve fotbalové divizi starších žáků zajižděli Tachované na jih Čech do Tábora. Domácí tým zvítězil 3:2.

Od úvodních minut se hrál svižný fotbal a v první příležitosti se ocitl tachovský Fencl, který přeloboval gólmana i branku. Na druhé straně se prezentoval nepřesnou střelou Trantýr. Skóre se otevřelo v 11. minutě, kdy tachovská obrana neuhlídala Pilaře a ten podél gólmana poslal domácí do vedení – 1:0. Tachované nedeprimováni inkasovaným gólem zahrozili Honzíkem, jeho střela ale neměla přesnost. V 18. minutě se už lavička FK zaradovala, to když Honzík vybojoval na polovině hřiště míč, utekl domácí obraně, na brankáře „vytáhl“ hokejový blafák a s přehledem vyrovnal – 1:1. V dalších minutách se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale zakončení nemělo gólové parametry. Závěr prvního poločasu patřil domácím. Nejdříve přízemní střelu likvidoval tachovský Soustružník, ale při další akci Tábora byla tachovská obrana nedůrazná a nechala domácí dvakrát zakončit. Druhý pokus už Knotek „přetavil“ ve vedoucí branku – 2:1.

Jak první poločas skončil, tak druhý začal. Domácí byli aktivnější, ale stav se i zásluhou gólmana Soustružníka neměnil. Tachov pohrozil z trestného kopu, ovšem Danko mířil nad branku. V 51. minutě musel prokázat své umění opět Soustružník. O chvíli později jeho protějšek Švejda řešil po protiútoku zakončení Honzíka. V 65. minutě přišlo zaváhání tachovské obrany a domácí zvýšili Bosnyakem na 3:1. O dvě minuty později ještě svitla hostům naděje, když utekl Honzík a snížil na 3:2. V dramatickém závěru si domácí těsné vedení pohlídali. “Do Tábora jsme odjížděli stále bez zraněných opor. Chyběl Klesa, Dvořák a Čada. Museli jsme postavit Jandu a Diviše z mladších žáků. Oba se předvedli velmi dobře, obzvláště Janda, který odehrál 56 minut. Družstvo podalo vcelku slušný výkon, kluci plnili pokyny. Není jim až co vytknout, více sil jsme neměli. Kdyby se přidalo trochu štěstí, mohl být i jeden bodík, ale kdyby ve fotbale neplatí. Klukům musíme za předvedený výkon poděkovat,“ řekl k utkání trenér Tachovanů Jan Sňozík.

FK Tábor – FK Tachov 3:2 Poločas: 2:1. Branky: Pilař, Knotek, Bosnyak – Honzík 2. Diváci: 30.

Tachov: Soustružník – Danko, Pták, Výleta, Fišr - Marek (40. Diviš), Lintner, Vávra, Janda (56. Vácha), Fencl - Honzík. Trenéři J. Sňozík a V. Lintner, vedoucí R. Volka.