Po nečekané prohře v Malši Roudné (5:3) zajížděl divizní FK Tachov na hřiště FK Hořovicko. Domácí byli sice po celé utkání lepším týmem, ale v koncovce se více dařilo hostům. Tachované tři body doslova vybojovali. O výhře rozhodly dvě trefy Sadílka a výborná hra obrany hostů v čele s vynikajícím brankářem Houdkem.

V úvodu a prakticky celý zápas měli hru ve své moci domácí, kteří byli herně lepší, ale také oni se nedokázali dostat častěji do koncovky. V 15. minutě musel vyřešit ošemetnou situaci před vlastní brankou Houdek, stejně tak ve 42. minutě, kdy míč po domácím centru a „zmatku" před brankou vytěsnil na roh. Hosté vyslali první střelu na branku Hořovicka ve 32. minutě Hudcem a pohříchu to byla jediná střela za celý první poločas.

Po přestávce se už ve 47. minutě prosadili domácí, Houdek byl už překonaný, ale na brankové čáře jej zastoupil obětavý Tušl, který míč odkopl do bezpečí. Domácí byli sice v tlaku, ale Tachované hrozili z brejků. Vše podstatné, co se výsledku týče, se odehrálo během jedenácti minut. Po jednom z rychlých kontrů Tachova prodloužil v 56. minutě centrovaný míč Dvořák na Sadílka a ten poslal hosty do vedení – 0:1. O čtyři minuty později srovnal Šebek a domácí se stále tlačili před branku soupeře. V 67. minutě ale přišla podobná akce hostů jako při první brance. Dvořák opět hlavou dal na Sadílka a ten se opět nemýlil – 1:2.

Hořovicko vrhlo všechny síly do útoku, obrana hostů ale byla pozorná a do vyložené příležitosti hráče soupeře nepustila. Nejblíže k vyrovnání měli domácí v 85. minutě, kdy zahrávali z osmnácti metrů trestný kop. Srp zamířil do šibenice, ale Houdek „vytáhl" fantastický zákrok a zabránil tak vyrovnání. V nastaveném času měl obrovskou příležitost pojistit výhru Folejtar, ale sám před brankou v rozhodující chvíli uklouzl a trefil jen gólmana.

„Z naší strany to bylo „ubojované", kluci ten zápas doslova vydřeli. Fotbalově byli domácí lepším týmem. My ale hráli výborně v obraně a pustili soupeře jen do dvou šancí. Jednu z nich oni proměnili. My měli tři a dali dva góly. Fotbalově to bylo z naší strany hodně špatné. Na herním projevu bylo pravděpodobně znát nevydařené utkání v Malši, jinak si to nedovedu vysvětlit. Hráči byli po Malši hodně dole, ale tato výhra, i když šťastná, nám může pomoci," zhodnotil utkání trenér Tachova Zdeněk Michálek.

Další informace najdete v pondělním vydání Tachovského deníku. 

Jan Vydra