Dvanáctý Zličín neměl být pro lídra divize vážnější překážkou a také nebyl. FK Tachov zvítězil na domácím hřišti přesvědčivě 4:0, když ještě další slibné příležitosti nevyužil.

Domácí začali lépe a už v úvodní minutě nebezpečně hlavičkoval Dvořák. Zličín se po celý zápas prezentoval sympatickým výkonem a nebránil tak urputně jako jiná mužstva hrající v Tachově. Využíval každé příležitosti k zaútočení a v páté minutě zablokovala obrana Tachovanů střelu Merty. Tři minuty na to se uvolnil Dvořák, dal před branku Viternovi, akce skončila rohovým kopem. Po jeho zahrání hlavičkoval Dvořák vedle. V další minutách se hrálo převážně na polovině hostů, ale k vážnějšímu ohrožení gólmana Valenty nedošlo. V 17. minutě přišel jeden z útoků hostů a v šanci se ocitl Vrkoč, jeho „gólovou" střelu zablokoval Viterna. Na druhé straně se „jiskřilo" ve 25. minutě, kdy promarnil příležitost Kovařík a po něm i Dvořák.

Skóre se poprvé měnilo ve 28. minutě. Rohový kop Hudce usměrňoval do branky Dvořák, gólman míč vyrazil, ale na dorážku Matase nedosáhl – 1:0. Dvě minuty na to si připsal první gólovou asistenci domácí gólman Houdek, který vyslal dlouhým kopem Dvořáka, který ustál souboj s obráncem, utekl mu a s přehledem upravil na 2:0. Vzápětí měl blízko k další brance, ale tentokrát nedal. Ve 34. minutě přišel „signál" domácích a Sadílek hlavou zvýšil na 3:0. Před koncem poločasu vytáhl parádní zákrok Houdek, když zneškodnil střelu Driny. Příležitost Kovaříka skončila jen rohovým kopem.

Hned v úvodu druhé půle hlavičkoval po centru Knakala uzdravený Habart vedle branky. Hosté i v dalších minutách hráli „otevřený" fotbal, ale branky se i zásluhou několika vynikajících zákroků Houdka nedočkali. Ani Tachovanům se dlouho nedařilo dotáhnout své útočné snažení do gólu. Stav byl stejný po šancích Kovaříka a Dvořáka, na druhé straně Březiny a hlavně Žáka. Při jeho střele se blýskl Houdek a uhájil tak čisté konto.

Skóre se měnilo v 69. minutě a opět v tom měla prsty dvojice Houdek, Dvořák. Po přesném kopu Houdka se s obranou „popral" Dvořák a sám před gólmanem upravil na konečných 4:0. Do konce utkání už se totiž nic nezměnilo ani po šancích Kovaříka, Žemličky a největší šanci hostů v zápasu „zazdil" Macek.

„Ano, bylo to opět o první brance. Musím ale říct, že se soupeř snažil hrát otevřenější fotbal, nebránil tak urputně jako jiná mužstva a měl tam nějaké střelecké pokusy. Myslím si ale, že naše výhra je zasloužená a mohla být ještě vyšší," řekl k utkání trenér domácího celku Zdeněk Michálek.

Fakta k utkání a zbývající výsledky s aktuální tabulkou najdete v pondělním vydání Tachovského deníku.