Pohár pro vítěze vybojoval na Spartě stříbrský Baník

DLOUHÝ ÚJEZD - V Dlouhém Újezdu se hrál v sobotu další ročník letního poháru v kopané. Na hřišti Sparty Dlouhý Újezd kraloval Baník Stříbro.

23.7.2007

Letní turnaj Sparty Dlouhý Újezd.Foto: DENÍK/František Hlas

Nováček Přeboru Plzeňského kraje tam dokázal zvítězit v letním turnaji, když ve finále porazil FK Tachov 4:1. Ve spolupráci s obcí pořádal v sobotu fotbalový oddíl Sparty Dlouhý Újezd už tradiční klání. V letošním roce se pořadatelům podařilo zajistit kvalitní soupeře. Utkání se hrála 2x45 minut systémem semifinále a poražená mužstva se utkala o třetí místo a vítězové ve finále. Nejlepším gólmanem byl vyhodnocen Jiří Kostelníček z B. Stříbro a nejlepším hráčem pak Pavel Kaše z FKTachov. Zápasy s přehledem rozhodovala před 150 diváky trojice rozhodčích M. Burda ml., Ondřej Kožár a Pavel Štrincl. Semifinále: Sp. Dlouhý Újezd–FK Tachov 1:6 (0:2).

Domácí začali proti favoritu opatrně a s přibývajícími minutami se osmělovali. Pro ně velmi prestižní duel, nakonec skončil jejich debaklem. Začátek zápasu tomu ale nenapovídal. Hrál se útočný fotbal a šance se rodily na obou stranách. Oba gólmany také zahránila branková konstrukce. Skóre se otevřelo v 16. minutě, kdy na centr Opavy se rybičkou ´vrhl´ Jan Viterna a krásnou hlavičkou do šibenice poslal hosty do vedení. Po půlhodině hry se prosadil Malý a Tachov vedl už 2:0. Závěr poločasu a zejména druhý se hrál zcela v režii Tachovanů. Ti také ve druhé pětačtyřicetiminutovce přidali další branky.

Domácí vsítili čestný úspěch za stavu 0:5. Branky: Stoklasa–Malý 2, Lukáš Čížek 2, Viterna, Petr Kaše. Hr. Částkov–B. Stříbro 0:6 (0:1). Hraničář držel bezbrankový stav do 36. minuty, kdy inkasoval z kopačky M. Dyka. Po změně stran se už prosadil favorizovaný Baník a dovedl utkání do jasného vítězství. Branky: M. Dyk 2, P. Andrle 2, Uhlíř, P. Sásik. O3. místo: Sp. Dlouhý Újezd–Hr. Částkov 9:2 (5:0). Rozhodně se od Hraničáře čekal větší odpor.

Ten však působil velmi odevzdaným dojmema z očekávaného souboje se stala jednostranná záležitost domácích fotbalistů. V jejich sestavě se objevil také Petr Kyselo a svůj vstup na trávník ´oslavil´ dvěma góly. Branky: J. Sňozík 2, P. Kyselo 2, Eidlpes, Dravecký, Tribula –Uhlíř, Hrabovský. Finále: FK Tachov–B. Stříbro 1:4 (0:2). Finálové utkání bylo opravdu vyrcholením celodenního klání. Obě mužstva tak mají za sebou ´generální zkoušku´ na derby v přeboru, které se bude hrát v osmém kole.

Po opatrném začátku se hrál oboustranně útočný fotbal a diváci se rozhodně nenudili. Šance se střídaly takřka se železnou pravidelností před oběma brankami. Úspěšnější v proměňovaní byli ale Baníkovci. Ve 23. minutě se prosadil P. Andrle, když prošel středem obrany jako nůž máslem. Dovolil si ještě ´hokejový blafák´ a s přehledem zasunul do prázdné branky. Také u druhé trefy byl průbojný útočník Stříbra. Prosadil se po levé straně a nezištně přihrál Kertisovi, jenž střílel do prázdné branky – 0:2. Po změně stran se Tachované snažili o zkorigování, což se jim podařilo v 65. minutě zásluhou Chady. Vyrovnávací gól visel ve vzduchu, ale obrovské šance Čížka a malého ´vychytal´v tomto utkání vynikající Kostelníček. Když už byl překonaný, tak mu pomohla konstrukce branky.

Na druhé straně v době největšího tlaku Tachova chyboval Valenta a Patočka obloučkem zvýšil vedení Baníku na 3:1. Tachované se nevzdávali, ovšem v koncovce jim chybělo i trochu fotbalového štěstí. Gólem neskončily ani příležitosti Luk. Čížka, Habarta a Malého. Stříbrští v této fázi útočili sporadicky, ale jejich akce byly nebezpečné. Definitivně poslal Tachov do kolen Kasl, jenž přehodil Valentu – 1:4.

Branky: Chada–Andrle, Kertis, Patočka, Kasl.

23.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Společný snímek účastníků přeshraniční porady v Tachově.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Jakub Kindl

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Zájem je vyšší, na venkově nápor teprve čekají

Tachovsko - Úderem druhé hodiny odpolední začaly letošní volby do poslanecké sněmovny také v okresním městě.

Motokrosové finále se vydařilo

Stříbro – Motokrosový seriál MOTUL Cup, sdružený přebor Čech západních a středních, také v letošní sezóně poslal svůj finálový závod na nejstarší tuzemskou trať – Terén sv. Petra ve Stříbře.

Při nehodě v Plané se zranili tři mladí lidé

Planá - Nehoda kamionu a osobního auta zkomplikovala v pátek odpoledne dopravu na průtahu Planou.

FOTOGALERIE: Hasiči se museli potýkat se stísněným prostorem, ale i únikem plynu

Stříbro – O dnešním ránu v blízkosti Hornického skanzenu ve Stříbře se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Během ranních hodin se sem sjely hned tři jednotky hasičů, a to jak ze Stříbra, tak z Tachova. Jejich úkol byl jasný. Dostat tři zraněné osoby z Důlní štoly Prokop, která se v areálu skanzenu nachází.