Série Jiskry bez porážky skončila na hřišti Sparty

DLOUHÝ ÚJEZD - V okresním derby 1. B třídy zvítězila Sp. Dlouhý Újezd s J. Bezdružice 3:0 (1:0)

9.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

V osmém kole 1. B třídy zajížděla dosud neporažená Jiskra Bezdružice na hřiště lídra soutěže Sparty Dl. Újezd. Domácí jí připravili první porážku v poměru 3:0.

Průběh zápasu ovlivnila situace z páté minuty, kdy byl vyloučen za nedovolený zákrok hostující brankář Londa. Ve druhé minutě zahrával domácí Veleta trestný kop a míč skončil na břevně. Na místo Londy musel do brány Holík, který hned co nastoupil, vyrazil střelu domácích a následně zneškodnil nadvakrát šanci Tomáše Bukvy. Sparťané se usadili na půli hostů a bylo pouze otázkou času, kdy se brankově prosadí. Ve 20. minutě dobrou střelou protáhl Holíka domácí Veleta. Hned po něm přestřelil Sňozík. Potom dali o sobě vědět Tomáš Bukva a znovu Sňozík. Jiskra byla pod stálým tlakem. Až ve 32. minutě slabě z otočky střílel Gengel. Následně utekl domácí obraně nejlepší hráč hostí Tomáš Blažek, ale sparťané odvtátili se štěstím na roh. Tři minuty před koncem poločasu Zeman uvolnil Tůšu a Sparta vedla – 1:0.

Po změně stran začali lépe domácí. Střídající Šašek hlavičkoval těsně vedle. Hosté jakoby se semknuli a začali hrát svůj fotbal. Gengel slabě hlavičkoval do náruče zkřehlého Mrázka. Po něm Bastl opět hlavou těsně vedle. V 63. minutě chybovala Jiskra v obraně a kapitán Zeman skóroval – 2:0. Pak na chvíli vzplanuly emoce u střídaček obou týmů, ale na vině bylo několik nepřesností rozhodčího L. Kříže. Netrestal ostřejší zákroky, ale hra se naštěstí uklidnila. Nastal mír i na lavičkách týmů. V 69. minutě našel Zeman Tomáše Bukvu a ten svým premiérovým gólem v dresu Sparty stanovil konečný výsledek - 3:0. Závěr už se dohrával v poklidu. Šanci měl hostující Houser a střele Lukáše Blažka zabránil skluzem Kozák.

Rozhodčí: L. Kříž. ŽK: 3:2 ČK: 0:1 (5. Londa). Diváci: 130.

DL. ÚJEZD: Mrázek - Sňozík, L. Marek, J. Švábek, Tribula, Stoklasa, Veleta, Zeman, Tůša, Jakub Bukva, T. Bukva. Střídali Kozák a Šašek. Trenér Sobotík.

BEZDRUŽICE: Londa - Komárek, T.Blažek, Bastl, Gengel, Kalista, L. Blažek, Hvízdal, M. Sládek, M. Blažek, Svoboda. Střídali Holík, Houser a J. Sládek. Trenéři Gengel a Jaroš.

Radek Sobotík, trenér Sparty – „Utkání ovlivnilo brzké vyloučení hostujícího brankáře. Převahy jsme využili bohužel až v samotném závěru první půle. Hra byla místy tvrdá, ale jinak se hrálo se korektně. Ve druhé půli jsme byli jasně lepší. Hráli jsme s větší vůlí po vítězství, více kolektivněji. Musím pochválit i hráče z lavičky, bylo to vítězství celé party. Děkuji rovněž divákům za skvělou fotbalovou kulisu.“

Václa Jaroš, trenér Jiskry – “Utkání ovlivnilo vyloučení brankáře Londy v samotném úvodu utkání. Potom už naše hra neměla koncentraci, Sparta toho využila a vyhrála zaslouženě.“

Tomáš Bukva (střelec prvního gólu za Spartu) – “Výborný zápas. Tvrdý a hraný s velkým nasazením. Jezdilo se nahoru dolů celých 90 minut. Soupeř ukázal svoje kvality.“

Tomáš Blažek (hráč J. Bezdružice) – “Rozhodlo brzké vyloučení našeho gólmana. Chtěli jsme uhrát alespoň bodík, ale to se nepodařilo. Máme velkou marodku, chybí nám mnoho hráčů, domácí vyhráli zaslouženě.“

9.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb zedníci,montéři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 45. Poznámka: Místo výkonu práce zaměstnance: Plzeňský kraj., nechoďte prosím na uvedenou adresu -jedná se o ubytovnu,, Způsob prvního kontaktu zájemce o volné pracovní místo se zaměstnavatelem: e-mailem nebo telefonicky Po-Pá: 9:00 - 14:00 hod. , ubytování, jízdní výhody. Pracoviště: Bitcodes s.r.o.(plzeňský kraj), Ctibořská, č.p. 270, 347 01 Tachov 1. Informace: Daria Filimonova, +420 775 567 222. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 16 000 Kč Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech uklízeč/-ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Průmyslový areál Vysočany 54, 348 02 Bor u Tachova, , Způsob 1. kontaktu uchazeče se zaměstnavatelem: zaslání profesního životopisu na kontaktní email, NÁPLŇ PRÁCE: , -Denní úklid kancelářských prostor a sociálního zázemí výrobních hal dle hygienických plánů (vč. pravidelného mytí zasklených ploch + práce v malých výškách - schůdky), - Zodpovědnost za permanentní udržování čistoty, - Evidence stavu úklidových prostředků a jeho průběžné doplňování , - Po úspěšném zapracování možnost vedení malého kolektivu (do 5 zaměstnanců), OČEKÁVÁME:, - Manuální zručnost, - Ochotu pracovat ve 2-směnném provozu (odpolední směna každý 3. týden), - Předchozí prokazatelnou zkušenost s profesionálním úklidem, - Schopnost vést a pozitivně působit na malý kolektiv, - Vlastní uvažování a schopnost efektivní organizace práce, - Ochotu nést odpovědnost , - Samostatnost, pečlivost, spolehlivost, proaktivitu, cílevědomost , - Příjemné vystupování a schopnost efektivní komunikace, - Zájem a ochotu se dále vzdělávat a učit nové věci, NABÍZÍME: , - Uplatnění v dceřiné společnosti rodinného podniku SCHERDEL, který působí na trhu již 125 let, - Příspěvek na závodní stravování, - Příspěvek na dopravu, - Vánoční prémie, - Po 1. roce trvání prac. poměru prodloužení smlouvy na dobu neurčitou, , , , Zaměstnanecké výhody: zvláštní prémie, jízdní výhody, podnikové stravování. Pracoviště: Technické pružiny scherdel s.r.o., 348 02 Bor u Tachova. Informace: Jaroslava Melgerová, +420 374 702 199. Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Operátor pro 24 000 Kč Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Operátor pro lapování membrán. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Vilémovská 2129, 347 01 Tachov, Jde o velmi lehkou přesnou práci - lapování membrán, praní membrán, tvrzení membrán, je to lehká práce, ale zodpovědná a přesná, v čistém prostředí., Stravenky,. Pracoviště: Trafag,spol.s r.o., Vilémovská, č.p. 2129, 347 01 Tachov 1. Informace: Jaroslava Burešová, +420 374 723 250. Výroba - Výroba Montážní dělník 17 100 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení operátor výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17100 kč. Volných pracovních míst: 91. Poznámka: místo výkonu práce Nová Hospoda č.p. 16, 348 02 Bor u Tachova (ve firmě IDEAL AUTOMOTIVE Bor, s.r.o.), bezúhonnost,základní znalost ČJ,zdravotní způsobilost druhá kategorie,, manuální zručnost,směnný provoz,třísměnný provoz 7,5 hod. denně, zaměstnanecké výhody: autobusová doprava z Plzně a okolí.dotované stravování, domluvení osobní schůzky po telefonu. Pracoviště: Lustera platinum s.r.o. (pr. ideal automotive), 348 02 Bor u Tachova. Informace: Edgard Rjabec, +420 774 644 859.

Šimon Falta (u míče)
9

Stopka za vyloučení platí. Olomoucký záložník Falta si nezahraje proti Zlínu

Tomáš Řepka odehrál v dresu SK Panthers Čelákovice soutěžní zápas ve čtvrté třídě.
47

Soud projednával obžalobu Řepky. Hrozí mu osm let, k soudu nepřišel

-

Přeštice vyzvou v derby Doubravku. Petřín přivítá Benfiku

Plzeňský kraj – Divizní Klatovy po výhře nad Čížovou hostí v západočeském derby Mariánské Lázně.

-

Další změna ve FAČR! Vedoucím Sportovně-technického úseku je nově Jiří Kotrba

Změny ve Fotbalové asociaci České republiky pokračují. Novým ředitelem Sportovně-technického úseku se stal Jiří Kotrba. Pod něj bude spadat mimo jiné projekt regionálních fotbalových akademií, úseky grassroots, TOP soutěží či talentované mládeže.

-

Bor s Černošínem svedou souboj o přední příčky

Tachovsko - V pořadí osmé kolo Tanet okresního přeboru mužů přinese další porci zajímavých utkání.