Žáci FK Tachov sehráli další kolo fotbalové divize na domácím trávníku a v duelech s Duklou Praha skončila domácí neporazitelnost.

FK Tachov – Dukla Praha 1:2 (0:1)– starší. Soupeř vstoupil do utkání velmi aktivně a od počátku zápasu si vytvořil územní převahu. Dukla hrála ofenzivní, fyzicky náročnou kopanou, kdy především ovládla střed hřiště a využila každé možnosti ke střele. Paradoxně však první velké gólové šance přišly na straně Tachovanů. V 21.minutě se dostal po kolmé přihrávce do brejku Dvořák, ale brankáře Dukly nepřekonal. Podobná situace se opakovala o pět minut později, kdy obrana Pražanů opět neuhlídala Dvořáka a brankář hostí vyrazil s námahou jeho střelu na rohový kop. Další nejistý zákrok předvedl brankář Dukly po střele Dvořáka z dvaceti metrů. Míč mu vypadl, ale dobíhajícímu Pšenákovi chyběl krok k zakončení. Sprcha pro domácí přišla dvě minuty před koncem prvního poločasu. Dukla zahrávala rohový kop a ze skrumáže se ujala vedení.

Do druhé půle nastoupil domácí tým se snahou zvrátit nepříznivý výsledek a uzamkl Duklu na její polovině hřiště. Tachované začali kombinovat a vytvářeli si trvalý tlak, štěstěna se k nim tentokrát ale obracela zády. Z ojedinělé akce hostí padl jejich druhý gól. Domácí tým i tak dřel, bojoval a po chytře rozehrané standardní situaci Marek Ruda snížil v 58. minutě na 1:2. Tlak Tachovanů se vystupňoval a Dukla se jen zoufale bránila. Po dalším ze závarů před brankou Pražanů už diváci zvedali ruce, ale stoper hostů vykopl míč z brankové čáry. Pět minut před koncem zápasu byl v úniku sražen domácí Pšenák. Nařízený přímý kop sám faulovaný hráč poslal vedle branky. Tachov se závěrečném tlaku už vyrovnání nedočkal a Dukla tak připravila starším žákům domácí neporazitelnost.

TACHOV: Landrgott - Veselý,Ruda, Földeši, Tkáč - Hána, M. Šácha, Jedlička, R.Schweiner – Dvořák, Pšenák. Střídali Lazorka, Šindelář. Trenéři Vodička a Beránek.

FK Tachov – Dukla Praha 1:4 (0:3) – mladší. První čtvrt hodinka zápasu byla téměř vyrovnaná, hosté byli sice běhavější, ale k vážnějším akcím před oběma branami nedošlo. Hrálo se spíše na polovině hostů. Pak přišla druhá čtvrthodinka a ta ke smůle domácích rozhodla výsledek celého utkání. V 15. min. vedla Dukla 0:1. O minutu později přišla veliká šance domácích, ale Danko obloučkem trefil pouze břevno. V 21. min. přišla střela hostí, která sama o sobě nevypadala hrozivě, ale gólman Faltus, téměř školácky vyrazil pouze před sebe a hosté zvýšili z dorážky na 0:2. Ve 27 min. přišla slabá chvilka domácího stopera Honzíka, ten šel namísto rozehrání balonu do souboje s jedním z útočníků, míč neudržel a Dukla do šatny upravila na 0:3.

Ve druhém poločase diváci viděli pohledný fotbal, tentokráte v režii domácího celku. Tachované byli běhavější, předváděli kombinační fotbal a neustále se snažili proniknout do šestnáctky hostí. Bohužel jim chybělo zakončení. Ve 38 min. střílel těsne vedle domácí Danko. Ve 44 min. si ve středu hřiště vzal míč vysunutý Honzík, přešel přes tři hráče a zakončil nekompromisní střelou – 1:3. Tlak domácích stále pokračoval, ale chyběla jim častějšá střelba. V 51 min. ještě rozehrávali Tachov přímý kop. Míč si postavil Klesa a brankář míč jen vyrazil, následnou dorážku Danka kryl. Domácím se dál dařilo hosty držet na jejich polovině, ale bohužel se už nepovedlo vsítit tak toužený kontaktní branku. V 58 min. přišel okamžik, kdy Vávra dobře nezpracoval vysoký balon, hosté ho před šestnáctkou získali a upravili na konečných 1:4.

TACHOV: Faltus - Danko, Klesa, Šlehofer, Vácha, Vejvoda, Sušanka, Hlad, Bezdička, Honzík, Lanfranchi. Střídali Sovka, Dlouhý, Vávra. Trenér Janák, asist. trenéra a ved. mužstva Radek Volka.

Antonín Vodička„K soupeři jsme přistoupili v prvním poločase možná až se zbytečným res〜pektem. Bran〜ka ´do kabin´ nás nalomila. Musím ale kluky pochválit za bojovnost a nasazení ve druhé půli, kdy se k nám obrátila štěstěna zády. V našem náporu jsme nešťastně podruhé inkasovali. Drtivou část soutěže hrajeme s hráči o rok mladšími než ostatní týmy s velkými fotbalovými základnami. O to více oceňuji bojovnost a nasazení našich kluků v zápasech jako byl tento.“

Radek Volka„Nastoupili jsme s respektem, ale určitě jsme chtěli předvést kvalitní výkon. Brankově to tak nevypadalo, ale přesto si myslím, že jsme sehráli vyrovnané utkání. Hlavně ve druhém poločasu kluci hráli dobrý fotbal. Zase se nám stala osudnou nekoncentrovanost, když jsme inkasovali v několika málo minutách tři branky. Dvě jsme hostům téměř darovali po chybách Faltuse a Honzíka. Naopak jsme opět neproměňovali šance, které si vytvořili. Beru i tuto prohru jako další zkušenost. Družstvo se stále vytváří a sehrává, zkoušíme různé kombinace a pozice jednotlivých hráčů. Z chyb je nutné se poučit a kluky dále hecovat k dalším výkonům na hřišti.“