Starší žáci FK Tachov zajížděli k poslednímu utkání podzimní části divizní soutěže do vzdáleného Děčína na hřiště tamního Junioru.

Po dlouhé cestě na Tachovany čekal velmi náročný rozbahněný terén, který komplikoval od začátku zápasu jejich kombinační hru. Přesto bylo od prvních minut vidět, že změny v rozestavení a ofenzivní styl dělá obraně Děčína starosti. Tachov měl iniciativu na svých kopačkách, ale přesto po individuálním zaváhání obrany při standardní situaci šel Děčín už v osmé minutě do vedení 1:0. Tachov nesložil zbraně, hrál vzhledem ke kvalitě terénu kombinační kopanou a dostal domácí tým pod trvalý tlak, který byl zúročen ve 33. minutě. Po průniku Dvořáka a jeho střele dorazil hlavou důrazný Pšenák a srovnal tak před odchodem do kabin na 1:1.

Ve druhém poločasu se hrálo prakticky stále na půli Děčína. V brance Tachovanů nastoupil letos poprvé brankář Tejkal, který se blýskl dvěma excelentními zákroky a dokázal, že je kvalitním gólmanem. V 55. minutě se dostal do slibné šance Jedlička, ale vybíhajícího brankáře Junioru nepřekonal. Z tlaku Tachova už do konce utkání branka nepadla, a tak si vezl FK domů cenný bod.

TACHOV: Tejkal - M. Šácha, Tkáč, Földeši, Veselý - R. Schweiner, Ruda, Hána - Dvořák, Jedlička, Pšenák. Střídal Šindelář. Trenéři Vodička a Beránek.

Antonín Vodička: „Byl jsem rád, že se tým vrátil ke hře jemu vlastní a kterou dokáže přehrávat soupeře. I přesto, že se nám s koncem sezóny plní marodka týmu a chybí opory, mužstvo dokázalo, že je schopno svým fotbalem pohladit duši diváka. Čeká nás velmi náročná zimní příprava, kde se musí dát kluci dohromady a nabrat kondici na jarní část soutěže, která bude velmi těžká. Týmy ze spodních pater tabulky budou bojovat o záchranu. Když k tomu přičtu velmi náročný jarní los, nečeká nás i přes, pro mnohé, nečekaný podzimní výsledek týmu nic lehkého."