V Tachově se po delší odmlce opět hrála divizní soutěž ve fotbalu. Žáci FK Tachov totiž mají za sebou podzimní část coby nováček České divize starších a mladších žáků. Jaká byla jsme se ptali vedoucího týmu starších žáků Petra Nevařila.

Jak jste spokojený s umístěním družstva po podzimní části a je podle vašich předsezónních představ? Umístění družstva divizních starších žáků je pro vedení týmu podle očekávání, byť jsme počítali v úvodu sezóny ještě s několika bodíky navíc. Možná, že je toto konstatování pro mnoho diváků od nováčka soutěže velmi smělé, ale po letní přípravě jsme věděli, že na to kluci mají, byť nastupovali proti o rok staršími soupeři. Střed tabulky byl náš cíl, a tak jsme se sedmým místem v divizi spokojeni.

Jak byste hodnotil herní projev týmu? V úvodu sezóny byl herní projev týmu pro mnohé překvapením. Hráli jsme technický, kombinační a myslím si, že i pro diváka líbivý fotbal. Zhruba po pěti kolech přišel výkonnostní útlum, kdy jsme v některých zápasech opustili svůj styl hry. Konec podzimu už byl ale zase podle našich představ.

Překvapilo nebo zaskočilo vás něco jako nováčka v divizní soutěži? Vzhledem k tomu, že jsme hráli velkou část přípravných zápasů před soutěží s kvalitními ligovými a divizními týmy, nemůžu říci, že by nás herní úroveň divize nějak zvlášť překvapila. Zaskočeni jsme snad byli jen výkony rozhodčích v některých zápasech. Vrcholem toho, jak ovlivnit zápas v žákovské soutěži, bylo utkání na hřišti Viktorie Žižkov.

Zaznamenal jste rozdíl mezi krajskou a divizní soutěží. A popřípadě v čem je největší? Samozřejmě rozdíl mezi krajskou a divizní soutěží je veliký. Pro kluky to byl opravdu výkonnostní skok. V divizi se hraje fyzicky podstatně náročnější kopaná s nasazením, které odpovídá druhé nejvyšší republikové soutěži.

Zklamal vás někdo z hráčů nebo naopak potěšil svými výkony? Určitě nemůžeme říct, že by někdo z hráčů v podzimní části soutěže vyloženě zklamal. Jednalo se vždy spíš o slabší výkony v jednotlivých zápasech, které si vybral snad každý z hráčů. U žáků snad nikdo nemůže chtít stabilní výkony po celou sezónu. Podle očekávání zahrál nadstandard Martin Dvořák, jeho střelecká potence týmu velmi pomohla. K výborným a spolehlivým výkonům se rozehrál i Dominik Tkáč. Samozřejmě oporou mužstva byl svými stabilními výkony také brankář Tomáš Landrgott.

Bylo nějaké utkání, kdy vám bylo nejhůře a naopak, ve kterém zápase vás mužstvo potěšilo? Jak už jsem řekl, nejhůře bylo trenérům, hráčům i vedení mužstva v utkání na Žižkově, kdy i přesto, že tým podá vynikající výkon, zásluhou rozhodčích prohraje. Ta obrovská bezmoc po zápase a slzy v očích kluků hovoří za vše. Naopak, příjemným překvapením, jak už jsem se zmínil, byl především úvod sezóny a pak utkání v Teplicích. Tam si kluci sáhli na dno svých sil. Tachov se dočkal opět divize, i když ´jen´ v žákovské kategorii.

Jak hodnotíte spolupráci s vedením fotbalového klubu? Je pravdou, že se druhá nejvyšší republiková soutěž v Tachově už delší dobu nehrála, o to víc bychom touto cestou chtěli poděkovat vedení FK Tachov za podporu při práci s mládeží a také samozřejmě za to, že i přes nevýhodné zařazení do severní divizní skupiny bylo schopné akceptovat vysoké náklady spojené s touto soutěží, především na dopravu

Je kádr dostatečně kvalitní nebo ho uvažujete o posílení? Trenérská dvojice Antonín Vodička a František Beránek by samozřejmě přivítala kvalitní posilu, především do středu obrany a zálohy, na druhou stranu po našich sondách v širokém regionu prostě lepší hráči než máme momentálně v kádru nejsou. Spoléháme na to, že kluci spolu hrají už několik let a jejich výkony budou stále stoupat.

Co čeká hráče v nejbližší době? S tréninkem po sezóně jsme už začali. Kluci chodí zatím jednou týdně do tělocvičny a tudíž jsou jen v lehčím režimu. Od nového roku už nás opět čekají tréninky 3x týdně ( z toho 2x venku ), pětitýdenní zimní turnaj ve Františkových Lázních, řada přátelských zápasů a především velmi náročné týdenní zimní soustředění na sněhu, kde půjde především o fyzickou kondici na zbytek sezóny.

S jakým cílem půjdete do jarních bojů? Jednoznačně je to záchrana v soutěži, stanovili jsme si zisk minimálně 30 bodů a umístění ve středu tabulky, což bude při velmi těžkém jarním losu více než náročné.

Co říci závěrem? Chtěli bychom popřát trenéru Antonínu Vodičkovi brzké uzdravení, neboť už musel na dlouho odkládanou náročnou operaci a přejeme mu co nejrychlejší návrat k týmu. Také bychom chtěli poděkovat všem sponzorům mládežnického fotbalu, především ředitelství ČPP a.s v Tachově, dále panu Uxovi, majiteli provozoven Roxy, společnosti Inolymp s.r.o. a dalším drobným sponzorům. Samozřejmě veliký dík patří našim věrným fanouškům, kteří vytvářeli jak v domácích, tak v zápasech venku jedinečnou atmosféru.