Hosty načal Cvachouček

STŘÍBRO - V Přeboru Plzeňského kraje ve fotbalu zvítězil B. Stříbro s TJ Sušice 5:1 (2:0)

22.10.2007

Fotbalisté B. Stříbro porazili na domácím trávníku mužstvo TJ Sušice 5:1. Na snímku domácí Petr Kasl (uprostřed) v nerovném souboji s hráči Sušice. Zkušený hráč Baníku se nakonec po konečném hvizdu rozhodčího radoval ze čtvrtého vítězství v řadě.Foto: DENÍK/František Hlas

Mužstvo B. Stříbro dělá v posledních kolech svým příznivcům radost. V neděli vyhrálo počtvrté v řadě, když na Palacké zdolalo celek TJ Sušice 5:1.

Od úvodních minut se hrál svižný fotbal. U hostů bylo sympatické, že nepřijeli, v dobách nedávno minulých pověstným a stále účinným, ´prešovským betonem´. Na obou stranách bylo před oběma šestnáctkami rušno, ale šance se začaly rodit až od 18. minuty. K překvapení domácích příznivců to byli ale hosté, kteří mohli jít během tří minut do dvoubrankového vedení. Gólovky zahodili Cihlář a Kočí. Ve 22. minutě se na druhé straně zastřeloval po pohledné akci Kasl. Domácím zatrnulo ve 32. minutě, kdy se v obrovské šanci ocitl Kočí, ale trestuhodně nedal. O tři minuty později byl před brankou hostů důrazný Cvachouček a nekompromisní střelou poslal domácí do vedení – 1:0. Ve 40. minutě, podruhé v prvním poločasu, viděl žlutou kartu sušický Klíma a musel předčasně pod sprchy. Hosté si ještě kalich hořkosti vypili až do dna ve 41. minutě, kdy si po centru Bednáře dali vlastní branku – 2:0.

Po změně stran začali lépe hosté, ovšem po třech minutách už museli myslet na obranu. V 51. minutě se prosadil Houdek a Baník vedl 3:0. V dalších minutách byli hosté na ručník. Zvýšit vedení Stříbra měli na kopačkách Mička, Cvachouček, Bednář a Vágner. Místo další branky přišlo uspokojení a hosté začali mít navrch. Jejich snažení proměnil Procházka ve snížení stavu na 3:1. Další gól v síti domácích visel na vlásku. Baník ale při gólovkách Kočího a Cihláře vynikajícími zákroky podržel Józa. To běžela 76. minuta a závěr utkání sliboval drama. Baník ho ale odmítl a po přihrávce Kasla se v 81. minutě trefil Bednář – 4:1. Hosté kapitulovali a nedokázali udržet nervy na úzdě. Viděli ještě jednu červenou kartu, když si na Jareše likvidačním zákrokem vyšlápl střídající Junek. Definitivní podobu výsledku dal v 87. minutě střídající Slába – 5:1. Konečnou proto, že jasnou šanci zahodil o o dvě minuty později Hřebík.

STŘÍBRO: Józa – Míčka, B. Andrle, Uhlíř, Jareš, Cvachouček, Kasl, Kertis, Bednář, Houdek, Vágner. Střídali Hřebík, Šaman a Slába.

Mužstvo B. Stříbro pokračovalo v dobrých výkonech a v utkání se Sušicí prodloužilo vítěznou sérii na čtyři zápasy. Vyhrálo 5:1. Co řekli bezprostředně po utkání:
Eduard Havíř, vedoucí B. Stříbro – „Ze soupeře jsme měli velký respekt. Sušice je silný mančaft, ovšem kluci to vzali zodpovědně. V prvním poločasu jsme soupeře jednoznačně přehráli. Na rozdíl od minulých zápasů se klukům podařilo nějaké góly dát. Po přestávce jsme spálili ještě několik šancí. Jsme spokojeni s výsledkem i s předvedeným výkonem.“

Vladimír Lešetický, trenér TJ Sušice – „Místo toho, abychom během deseti minut vedli 2:0, tak si zbytečně necháme dát laciné branky. Pak jsme dokonce měli další šance. První poločas jsme měli suverénně vyhrát, místo toho prohráváme a máme ještě vyloučeného hráče. Takže z naší strany jasně nezvládnuté utkání. Z mého pohledu si domácí takto hladké vítězství nezasloužili.“

22.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

V klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech se uskutečnil koncert partnerských měst.
8

Klášterní kostel patřil mladým zpěvákům

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Domažličtí skauti přivezou v neděli Betlémské světlo

Domažlice – V sobotu 16. prosince převezmou skauti z celé Evropy ve Vídni Betlémské světlo, o den později, v neděli 17. prosince, bude vlaky rozvezeno po celém Česku.

Dobrovolníci pomůžou dětem s učením

Stříbro – Dětem z chudých a znevýhodněných rodin na Stříbrsku nově pomáhají dobrovolníci s učením. Služba je zaměřena především na to, aby dítě v podporované rodině dosáhlo co nejvyššího vzdělání.

BMW bude v Karlovarském kraji stavět polygon za čtyři miliardy

Karlovarský kraj – První vývojový areál společnosti BMW Group ve východní Evropě pro testování autonomních vozidel vznikne v Karlovarském kraji. Areál, který představuje investici ve výši tříciferných hodnot v milionech eur, neoficiálně se hovoří v přepočtu až o čtyřech miliardách korun, nabídne několik stovek nových pracovních míst.