Obránce Lukáš Čížek se trefil už šestkrát

TACHOV - Tachovan Lukáš Čížek byl v Přešticích u všech branek

18.9.2007

V zápase Přeboru Plzeňského kraje ve fotbalu TJ Přeštice – FK Tachov (0:3) na sebe upozornil Tachovan Lukáš Čížek. Ač obránce, byl u všech tří branek hostujícího týmu.

Řízný střední obránce platil na soupeře svým důrazem v obraně i v útoku. Jak on viděl zápas v Přešticích? Prvních deset minut to bylo z naší strany špatné. Měli jsme tam nějaké ´věci´, ale soupeř toho nevyužil. Postupem času jsme se prosazovali kombinační hrou a myslím si, že naše výhra je zasloužená. Čekal jsem to složitější,“ hodnotil utkání Čížek, který se do Tachova vrátil před sezónou z Chebu. Ve 24. minutě přišla jeho první chvíle. „Po nacvičeném signálu mi to na hlavu ´posadil´ Lukáš Hudec a moji hlavičku ´kryl´ obránce na lajně rukou, pak se mu to odrazilo od stehna a Marián (Bečvář) to dorážel do branky,“ viděl první gólový moment Lukáš Čížek. Ve 42. minutě vedli hosté už 2:0, když branku dával ´Čížek po souboji s gólmanem. Byl jsem sám překvapený, že to rozhodčí pustil. Do té doby byl přísnější na nás. Couval jsem a natlačil se do gólmana. Ten na míč pořádně nedosáhl a já ho ´uklidil´ svoji slabší levou do sítě,“ usmíval se při vzpomínce na situaci nekompromisní obránce, jenž svůj výborný výkon korunoval další brankou. Borek Chada střílel, gólman to s námahou vyrazil a já to tam dal hlavou z nemožného úhlu,“ popsal stručně druhou svoji trefu v zápasu sedmadvacetiletý hráč FK Tachov. Před začátkem soutěže si dal jasný cíl. Vstřelit za celou sezónu deset branek. „Nikdo mi nevěřil. Obránce a dát šest gólu. Máme za sebou sedm utkání a já se trefil šestkrát. Tak to mám dobře ´rozehraný´ nebo ne,“ pravil s trochou nadsázky Lukáš Čížek.

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

Ilustrační fotografie.

Přijďte si popovídat o Českém lese

Z fary se stanou byty

Kostelec – S poměrně netradičním řešením velkého zájmu o byty přišli v Kostelci.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Tachovsko – Mládě vzácného orla mořského vylíhlé loni u Boru pozoroval před několika dny ornitolog u Tisové.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Olomouc, Plzeň – Věděli, že to v Olomouci nebude lehké, ale že si odvezou tak hořkou porážku, hokejisté Škody Plzeň nečekali.