Tachovští žáci se pilně připravují na divizní boje, které vypuknou už tuto v neděli. Zatímco starší žáci měli soustředění v domácích podmínkách, mladší žáci absolvovali sedmidenní soustředění v Přimde, kde našli ideální podmínky.

V podhradí se připravovalo 19 hráčů pod dohledem čtyř trenérů. „Kluci měli naordinovaný třífázový trénink, když využívali i tamní bazén. Mezitím sehráli dvě přípravná utkání. V Poběžovicích vyhráli 6:0 a v Přimdě bylo utkání pro déšť ukončeno. Jinak ještě kluci absolvovali cyklovýlet (40 km), kdy jsme se byli podívat na Sycheráku,“ přiblížil program soustředění jeden z trenérů Radek Volka.

Na pátečním tréninku byla na hráčích patrná už únava, ale podle trenéra Františka Janáka hráče trénink baví a absolvují ho s chutí. „Kluci jsou v pohodě, je na nich vidět zdravá ctižádost.“ „Markantní zlepšení jsme zaznamenali ve fyzické kondici,“ dodal Volka. Tachované byli s pobytem v podhradí spokojeni. „Našli jsme tady výborné podmínky a přálo nám také počasí. Poděkování patří místní škole, městu a vedení bazénu. Měli jsme tu opravdu vše, co jsme potřebovali,“ pravil závěrem a nešetřil chválou Radek Volka.

V současné době dolaďují žáci formu a v neděli je čeká divizní premiéra.