Vstup do nového ročníku Přeboru Plzeňského kraje vyšel mužstvu FK Tachov na výtečnou. V souboji s nováčkem soutěže B. Zbůch zvítězil 3:0, když hosty ´načal´ v 69. minutě Opava. Obě mužstva začala svižně a ve slibné příležitosti se už ve čtvrté minutě ocitl po průniku staronový kapitán Tachovanů Lad. Čížek. Hosté o minutu později vyzkoušeli pozornost gólmana Valentu, jenž musel krýt střelu Schejbala. V dalších minutách se hra odvíjela ve středu hřiště. Zbůch rychle přistupoval k hráčům soupeře a nepustil je do vážnější akce.

To platilo do 29. minuty, kdy Chada prošel středem obrany a jeho oblouček přes gólmana skončil na břevně. Od této chvíle až do konce poločasu měli domácí převahu, ovšem bez výraznější příležitosti. Hosté zahrozili z ojedinělého protiútoku, ale pokus Steinbacha Valenta kryl. Gólem neskončily ani střelecké pokusy Bečváře, Gabča a Malého.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Zlepšenou hrou dostali hosty pod velký tlak. Ti s přibývajícími minutami ztráceli na důrazu a v jejich obraně se objevovaly najednou skuliny. Ve slibné pozici ještě stačili hosté zblokovat střelu Lad. Čížka a pokus Malého mířil nad branku. V 59. minutě zahrozili hosté, ovšem příležitost Koudely zmařil Valenta. To bylo z jejich strany na dlouhé minuty vše. Snaha domácích o vstřelení vedoucí branky se naplnila v 69. minutě, kdy míč dopravil do branky Opava-1:0. Vzápětí mohl nekoncentrovanost domácích potrestat Steinbach, ale sám před gólmanem mířil vedle branky. Pak už přišel závěrečný koncert domácího celku.

V 71. minutě vybojoval míč Opava a svůj únik zakončil přesnou přihrávkou na Malého. Ten nedal gólmanovi šanci a podruhé rozjásal tachovské příznivce. O minutu později měl příležitost Chada, ovšem gólman hostů své mužstvo podržel. Zdecimovaní hosté už nestačili čelit atakům soupeře a v 82. minutě si obranu i gólmana ´vychutnal´ opět Malý – 3:0. To už byl Tachov jasně lepším týmem. Hosté se snažili v nastaveném čase alespoň zkorigovat nepříznivý výsledek. Koudela ale mířil nad branku a trestný kop Hettlera bravůrně zneškodnil Valenta.