Přátelské mezinárodní utkání mezi Viktorií Plzeň ´19´ a reprezentační osmnáctkou USA skončilo zaslouženou výhrou Západočechů 2:0, po poločase 1:0. Mladí Plzeňané vstoupili do zápasu daleko aktivněji než soupeř a už ve třetí minutě se prosadil hlavou Štverák. Viktorka vedla 1:0 a i v dalších minutách měla jasně navrch. Reprezentace USA se prakticky jen bránila a čelila atakům plzeňských hráčů. Ve 12. minutě mířil Dvořák hlavou vedle branky, stejně jako Vitouš. Mezi tyče se nevešla ani střela Štveráka.

Hosté se jen sporadicky dostávali před branku soupeře a za celý první poločas plzeňského gólmana Houdka vážněji neohrozili. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Převážná část se odvíjela mezi šestnáctkami. Za zmínku snad jen stojí dva střelecké pokusy agilního Clarka. Amerického gólmana Plzeňané ve druhém poločase příliš nezaměstnali. Výjimkou byla 88. minuta, kdy využil zaváhání obrany hostů Beránek a upravil tak stav průměrného utkání na 2:0 pro Plzeň.

Branky: 3. Štverák, 88. Beránek. Rozhodčí: Ardeleánu.ŽK: 1:0. Diváci: 200. V. Plzeň ´19´: Houdek – Nový, Bauer, Kabourek, Mandous, Mudra, Vitouš, Matas, Dvořák, Štverák, Herák. Střídali Štych, Mašek, Hucl, Blažek, Hulina, Beránek a Frei. USA: Rocha – Godelman, Arena, Shaw, Sheta, Klein, Monge, Tica, Wargo, Hertzog, Clark. Střídali Pettys, Yasutake, Ortiz, Pridham, Michael, Maman.