K dalšímu těžkému utkání zajížděli žáci FK Tachov na hřiště Sparty Praha B. Tento tým nastoupil proti Tachovanům podle očekávání posílen o ligové hráče svého A týmu a na stadionu pražského Strahova byla přítomnost těchto borců znát. Domácí zvítězili 3:0.

Snad až příliš ustrašeně nastoupili hráči Tachova do prvního poločasu, který se hrál ve znamení souboje o střed hřiště. Pro hosty bylo velmi obtížné pokrývat výborně kombinující hráče Sparty. Přesto se v prvním poločase odehrávala vyrovnaná partie. V 18. minutě se po tvrdém kontaktu s domácím hráčem zranil tachovský Hána a musel odstoupit ze hřiště. Na jeho místo naskočil poprvé po delší zdravotní pauze Nevařil. Utkání se vyvíjelo pro hosty slibně. Hrálo se ale bez větších příležitostí na obou stranách, a tak skončil poločas bez branek.

Druhý začal pro Tachov více než nešťastně. Ve 40. minutě přešel sparťanský útočník až příliš snadno přes tři hráče Tachova a na zlatém podnosu naservíroval přihrávku tachovském odchovanci v dresu Sparty Kamilu Ptákovi – 1:0. O deset minut později vzešel z tlaku domácích penaltový zákrok, který definitivně zlomil odpor hostů. K exekuci penalty se postavil sparťanský Dobiáš (talentovaný vnuk známého československého fotbalového internacionála Karola Dobiáše, který bouřlivě povzbuzoval svého potomka z tribuny strahovského stadionu) a nedal brankáři hostů šanci – 2:0. Po této brance byl na hřišti už jen jeden tým, Sparta. Tachované za svou odevzdanost zaplatili ještě v 68. minutě, kdy domácí upravili na konečných 3:0.

TACHOV: Landrgott - Tkáč, Földeši, Ruda, Veselý - Šindelář, Šácha, Jedlička, Hána - Pšenák, Dvořák. Střídali Nevařil, R. Schweiner a Eliáš.

Řekl po utkání: Antonín Vodička, trenér st. žáků FK Tachov: „Bohužel jsem opět zklamaný výkonem a hrou především ve druhém poločasu, kdy jsme soupeři svoji pasivitou body doslova odevzdali. Hráči tentokrát nezabojovali, jak jsme byli od nich zvyklí. Mrzí mě především přístup některých kluků k utkání. Budeme se muset určitě zamyslet nad korekcemi v sestavě na příští domácí, velmi důležité utkání s K. Vary.“