Stříbrský účastník krajského přeboru v utkání proti FK Tachov od začátku zápasu potvrzoval, že rozdíl tři tříd je znát a vyhrál suverénně 5:0.

Byl rychlejší, pohyblivější, lépe kombinoval. Hosté především bránili a dařilo se jim to do 30. minuty, kdy za ruku Vávry proměnil pokutový kop Hřebík – 1:0. Chvilku před poločasovou přestávkou ještě trefil Mižár tyč.

Na začátku druhé půle měli svoji největší šanci Tachované, když byl Boček sám na malém vápně, ale hlavičku nezvládl. Na druhé straně Pavlas trefil tyč a když se po hodině hry prosadil Skopový, bylo po zápase. Stavidla stříbrské ofenzivy se otevřela naplno, zatímco hostům se po odchodu staršího ze Zemanů zcela rozpadla obrana.

Hráči FK Tachov (v zeleném) dokázali v zimní přípravě porazit pouze TJ Holýšov 6:4.Zdroj: Deník / Jiří Kohout

Šural pak zvýšil na 3:0, Lanfranchi na 4:0 a ještě než Kertys stanovil na konečných 5:0, zahodil Baník další tři vyložené příležitosti.

Stříbro – Tachov 5:0 (1:0)

Branky: Hřebík, Skopový, Šural, Lanfranchi, Kertys.

Sudí: Čermák. Diváci: 60.

Sestavy

BANÍK STŘÍBRO: Dolejš – Vyšín, Tůma, Hřebík, Bůžek, Lanfranchi, Skopový, Mižár, Vejvoda, Dyk, Křehlík.

Střídali: Hruška, Pavlas, Kertys, Šural, Čoka.

FK TACHOV: Hlaváček – Kropáč, Čížek, Zeman st., Hána, Vávra, Zámeček, Zeman ml., Mráz ml., Boček, Le Quac.

Střídali: Fischer a Sloup.

Ohlasy trenérů:

Jan Kraus, trenér Baníku Stříbro: „Hosté zvládali bránit do stavu 2:0, pak jsme naopak mohli dát ještě víc branek než byl konečný výsledek. Do zahájení jarní části sezony chybí dva týdny a stále na některých postech v sestavě hledáme nejlepší varianty“.

Jaroslav Pták, trenér FK Tachov: „Hodnocení je jednoznačné, domácí byli jasně lepší a zaslouženě vyhráli. Jedeme dál, čekají nás ještě tři přátelské zápasy a už bychom potřebovali, aby se nám vylidnila marodka“.

Robert Babor, Jan Vydra.