Favorit, aktuální lídr tabulky a aspirant na celkové prvenství Sokol Stráž měl tentokrát volno. Strážský pronásledovatel Sokol Bernartice si tak brousil zuby na zisk tří bodů v derby proti Jiskře Třemešné a předstižení Stráže na čele soutěže.

Jedině výhra mu mohla zajistit naději na celkové prvenství, protože v posledním kole následující víkend bude mít volno on. Navíc v domácím prostředí to měla být skoro povinnost…

Jenže všechno bylo nakonec jinak!

Loko Hostouň – FK Mířkov 5:8

V souboji dvou celků ze sousedního Domažlicka byla k vidění třináctigólová přestřelka. V ní byli nakonec úspěšnější fotbalisté Mířkova a bodově se tak dotáhli právě na svého soupeře.

Góly: Slanina 3, Fanfule, Forst – Falout 2, Sláma, Marek, Titl, Šilhavý, Němec, Kučera.

Sokol Bernartice – Jiskra Třemešné 0:3

Derby, které skončilo překvapivou výhrou Jiskry Třemešné, vzalo domácímu týmu šanci na celkové vítězství v turnaji. I po svém posledním duelu, ve kterém před vlastními fanoušky nedali soupeři ani gól, ztrácejí Bernartičtí bod na Stráž, a protože v posledním kole nehrají, mohli už fotbalistům strážského Sokola ke svému dárečku i předčasně pogratulovat. Vývojem ostatních výsledků už je dáno, že ani je na druhé příčce už nemůže nikdo předstihnout, a tak až na závěrečnou kaňku mohou být se svým vystoupením v meziokresním turnaji spokojeni. Hráči Jiskry, kteří rozšířili skupinku tříbodových celků, si mohou výhrou v posledním kole v přímém souboji proti FK Mířkov zajistit celkovou třetí příčku za předpokladu, že Loko Hostouň neporazí domácí Stráž v základní hrací době.

Fotbalisté Bernartic (v bílém) skončí v meziokresním turnaji pěti týmů na druhém místě. Loko Hostouň (ve fialovém) bude ještě bojovat o bronz.Zdroj: Deník / Robert Babor

Góly: Ebenhöh 2, Dvořák.

Výsledky 1. kola (Hostouň): Hostouň – Třemešné 5:3, Bernartice – Stráž 2:2 (2:1) PK 4:3, Mířkov volno.

Výsledky 2. kola (Stráž): Stráž – Třemešné 4:2 (2:1), Bernartice – Mířkov 3:2 (1:0), Hostouň volno.

Výsledky 3. kola (Mířkov): Mířkov – Stráž 2:4 (0:3), Hostouň – Bernartice 1:3 (1:1), Třemešné volno.

Pořadí po 4. kole: 1. Sokol Stráž 8 bodů (skóre 10:6), 2. Sokol Bernartice 7 (8:8), 3. FK Mířkov 3 (12:12), 4. Jiskra Třemešné 3 (8:9), 5. Loko Hostouň 3 (11:14).

Program 5. kola v sobotu 4. července (hřiště Stráž): Stráž - Hostouň (14.00), Třemešné - Mířkov (16.30).

Fotbalová přípravka Baníku Stříbro skončila na turnaji Trefto Cup v Němčovicích pátá. Foto: fb TJ Baník Stříbro.
Baník o fous bez medaile