Sparta rozstřílela sedmi zásahy mladý tým Horšovského Týna

Fotbalisté Sparty Dlouhý Újezd po výhře 3:0 v Bělé potěšili své fandy vysokou výhrou nad Horšovským Týnem. Omlazené Dynamo dostalo na Spartě sedm nádherných a oku lahodících branek. Ve slušně hraném duelu přispěli svojí zásluhou kvalitním výkonem i arbitři Krauz – Jüthner, Věneček. Sparťané v posledních dvou zápasem nastříleli deset branek a jejich brankář Tomáš Kopolovič přitom ani jednou nemusel lovit míč ze své sítě.

Necelá šedesátka fandů viděla střelecký koncert z kopaček domácích borců. To ještě několik tutovek „reds“ nedali. Začátek zápasu ještě hosté z Domažlicka stíhali. Po deseti minutách už byl prakticky na hřišti jeden tým. Tím byl celek domácí Sparty. Horšovský Týn si také vytvořil několik šancí, ale zakončení bylo nulové.

Gólostroj načal Petr Houda. Pak netrefili Sobolík a jeho kolega Šindelář- podobně si počínal domácí Janků. Těsně před přestávkou zvýšil na 2:0 Luboš Pernglau. Ten i Foldeši měli v hledišti své příbuzné a dobrým výkonem se jim odvděčili za povzbuzování. Oba se trefili dvakrát.
Ve druhé části mohl snížit Pták, ale zblízka nedal. Potom už se radovali pouze domácí. Nejprve se trefil L. Gitta po přesné příhře z pravého křídla. Po něm dvakrát po sobě rozvlnil síť Týna dobře a s chutí hrající Földeši. Na rozdíl hrozivých 6:0 upravil pohodlně Pernglau. Dostal ideální míč právě od Földešiho. Konečnou podobu jednostrannému výsledku dal střídající Synek.

Olbramov slavil Pouť sv. Jana z Nepomuku mší v kapličce i kulturním programem na návsi.
Olbramovští slavili pouť, nepřízeň počasí jim nevadila

Mladí hosté dostali pořádný náklad domů, ale bylo od nich sympatické, že i za nepříznivého stavu nezapomínali na útok.

„V první půli nám soupeř ještě stačil vzdorovat. Hrál s dorostenci, ale v druhé části se to změnilo v naší exhibici. Chci proto za výkon klukům poděkovat a Kopimu (Kopolovičovi) rovněž díky za čtvrtou vychytanou nulu. Dobrým výkonem přispěl i výkon rozhodčího Jana Krauze,“ viděl nejprve z lavičky a poté i z trávníku výhru domácí trenér Václav Zeman.

Dlouhý Újezd – Horšovský Týn 7:0

Poločas: 2:0. Branky: 19. Houda, 24., 74. Pernglau, 56. L. Gitta, 60., 66. Földeši, 85. Synek. Rozhodčí: Krauz – Jüthner, Věneček. ŽK: 0:1 Diváci: 55.
Dl. Újezd: Kopolovič – Houda, Földeši, Pernglau, Janků (74. Vrba), M. Gitta (59. Synek), L. Zeman (74. V. Zeman), Stoklasa, L. Gitta, Dravecký. Trenér Václav Zeman.

V derby byla jasně lepší Chodová Planá

Okresní derby se odehrálo na umělce v Tachově. Domácí Chodovka, která má hřiště v rekonstrukci, použila azyl v okresním městě. Přivítala FK Planou. Vůbec ji nešetřila a i díky čtyřem brankám Pavla Chvala zvítězila vysoko 7:2. Až za stavu 7:0 povolila Lanfranchimu dvakrát zkorigovat porážku.

Od první minuty bylo patrné, kdo je favoritem. Chodovoplánští snadno ovládali střed pole a bylo otázkou, kdy spustí brankostroj. Ten na sebe nenechal dlouho čekat. Ve třetí minutě se trefil Hanko – 1:0. Ještě před tím nedal Ovčačík a Vyskočil. Zastřeloval se kanonýr Chval. V dresu Plané se ukazoval Lanfranchi. Do poločasu se trefil Pelán a dvakrát po sobě Chval.

Druhá půle se nesla napřed v zahazování šancí obou týmů. Když přidal další branky Vyskočil a opět dvakrát po sobě Chval bylo na ukazateli skóre 7:0. V 72. minutě se odporoučel do kabin střídající Šatra za jasný faul. Pro plánské fotbalisty to znamenalo oslabení.

Ti se ale nepoložili a dvakrát skóroval Giuseppe Lanfranchi. Ten svými góly alespoň zmírnil už tak vysoký debakl svého týmu.
Čistě hraný zápas odřídila dobrým způsobem trojice rozhodčích Šlajs – Sirový, Chejlava.

Ze zákulisí veteránského motokrosového závodu ve Stříbře.
První závod sezony byl motokrosovou slavností

„Využili jsme v první půli čtyři chyby hostů a vytvořili si dostatečný náskok. Přidali další branky a na chvíli vypnuli. Toho soupeř dvakrát využil,“ krátce a výstižně zhodnotil výhru svých borců trenér Chodovky Petr Tomek.
„Na šance asi 9:9, ale my nedali ze začátku nic, soupeř ano. O výsledku bylo po půli rozhodnuto. Pak jsme dál inkasovali, nakonec alespoň snížili,“ kriticky zhodnotil výkon svého týmu plánský trenér Václav Sádlík.

Chodová Planá – Planá 7:2

Poločas: 4:0. Branky: 3. Hanko, 27. Pelán, 33., 35., 61., 72. (PK) Chval, 58. Vyskočil – 74., 88. (PK) Lanfranchi. Rozhodčí: Šlajs – Sirový, Chejlava. ŽK: 0:1. ČK: 0:1 (72. Šatra). Diváků: 100.

Ch. Planá: Petrželka – Kutička, Beneš, Plecitý, Ovčačík, Vyskočil, Pelán, Sloup (46. Benedikt), Chval, Abramčuk st. (65. Abramčuk ml.), Hanko. Trenér Petr Tomek
Planá: Švarcbek – Brožíček, Da. Sovka (72. Urbánek, 83. Švejda), Kopča, Mikač, Mikota (46. Šatra), Lanfranchi, Do. Sovka, Kloužek, Sláma, Zuščák. Trenér Václav Sádlík.

Ani tři góly Petra Pikla nestačily na povinné tři body

Fotbalisté Chodského Újezdu brázdí sestupové vody soutěže, a tak potřebují body jako sůl. V souboji s kvalitním soupeřem ZD Meclov nezachytili úvod a prohrávali již 0:2. Petr Pikl sice hattrickem do poločasu otočil, ale hosté srovnali na konečných 3:3. V penaltách sice brali domácí druhý bod, ale to je málo. V 66. minutě za surovou hru odešli do sprch domácí L. Pikl st. a Kubica z celku hostů.
Chodský Újezd – Meclov 3:3 (PK5:4)

Poločas: 3:2. Branky: 15., 20., 36. P. Pikl – 5., 69. F. Němec, 9. Čižikov. Rozhodčí: Hájek – Opava, Kufner. ŽK: 1:1. ČK: 1:1 (66. L. Pikl st. – Kubica). Diváci: 100.
Ch. Újezd: Čepelák – M. Trejbal, J. Pikl, T. Trejbal, Opava, L. Pikl st., P. Pikl, Zivčák st., Kozák, Sykal, L. Pikl ml., Štěrba. Trenér Václav Raba

Sokolíci z Boru na body v Kolovči nedosáhli

Fotbalisté Sokola Bor zajížděli v neděli na horkou půdu do Kolovče. Místní Slavoj si vytvořil dvoubrankový náskok. Bor pouze snížil v závěru Hlaváčem na konečných 2:1 pro domácí tým.

Koloveč – Bor 2:1

Poločas: 1:0. Branky: 40. Duchoň, 82. Hruška – 86. Hlaváč. Rozhodčí: Kašpar – Kostelník, Bíba. ŽK: 3:2. Diváci: 65.
Bor: Žalud – J. Zeman, Maczko, Pokorný (49. Jágrik), Michl, Stránský, Andrle, P. Zeman, Bláha (50. Hlaváč), Hocmann, Burda. Trenér Miroslav Vaňous.

Branka Bydžovského ve Staňkově na výhru nestačila

Hraničář Částkov zajížděl do Staňkova. Poločas vyhrál brankou kapitána Lukáše Bydžovského, ale nakonec tahal tým trenéra Pavla Hobzy za kratší konec. Domácí během jedenácti minut otočili ve svůj prospěch a body zůstaly na Domažlicku.

Staňkov – Částkov 2:1

Poločas: 0:1. Branky: 55. Gust, 66. Vrba – 38. Bydžovský. Rozhodčí: Pressl – Petržílka, Rada. ŽK: 0:1. Diváci: 60.
Částkov: Landrgott – L. Marek, Flíček, Mihál, Kaše, Říha (15. Maczko), Bydžovský, Karban, Kopecký, Heinzl, Pavlíček. Trenér Pavel Hobza.