Jednalo se o kategorii starších přípravek U11, starších žáků U15 a mladšího dorostu U16. Na turnaji Tachov reprezentoval český mládežnický fotbal velice úspěšně. Hráči U16 přivezli stříbro, U15 čtvrté místo a U11 osmé místo.

Město Bregenz leží na břehu Bodamského jezera v nádherném úpatí Alp, a to byl také jeden z důvodu účasti mladých Tachovanů na turnaji. Vzhledem k tomu, že na tomto turnaji byli již před dvěma lety a měli i nadále o něm jen dobré recenze, volba byla jasná.

Celý turnaj byl pořádaný pro kategorie U11, dvě kategoriie U13, dále U15 a U17. Celkem se zúčastnila téměř stovka týmů ze sedmi zemí. Turnaj probíhal ve sportovních střediscích Casino Stadium (dvě hřiště), Sportlange Neu Amerika (5 hřišť) a Stadion Muss Fussach (2 hřiště).

"U 16"

Trenéři: Pernglau Luboš, Zajíček Petr

Sestava: Šmejkal Václav - Pernglau Dominik, Kapolka Martin, Štrobl Dominik, Šarvaš Jindřich, Majerčík Marek, Roučka Jiří, Fišer Jan, Horňák Artur, Dehibes Jesus Nieves Quilarte, Kovář Lukáš, Sloup Zdeněk, Mráz Vojtěch, Šmída Marek, Nguyen David,

základní skupina:

FK Tachov : SPG Bregenz (AUT) 3 : 0

FK Tachov : JSG Horlofftal (SRN) 2 : 0

FK Tachov : VFB Epfenbach (SRN) 3 : 0

čtvrtfinále:

FK Tachov : SW Muttenz (SUI) 1 : 1 (PK 2:0)

semifinále:

FK Tachov : FC Gleichen (SRN) 0 : 0 (PK 4:3)

finále:

FK Tachov : SV Erzhausen 0 : 1

Branky za FK Tachov: Kapolka 2, Fišer 2, Pernglau, Štrobl, Roučka, Šmejkal, Šmída

Hodnocení trenéra U16 - Pernglau Luboš:

Na závěr sezony, kdy jsme skončili na konečném čtvrtém místě krajského přeboru mladšího dorostu, jsme vyrazili na mezinárodní turnaj do Bregenz. Naše kategorie U16 nebyla na turnaji obsazena, a tak jsme hráli kategorii U17 a dosáhli jsme velkého úspěchu, když jsme se probojovali až do finále z celkového počtu 16 týmů. Kategorie byla rozlosována do čtyř skupin po čtyřech. První dva ze skupiny postupovali do čtvrtfinálových bojů a týmy na třetím a čtvrtém místě do bojů o 9 - 16 místo. My jsme naší skupinu v sobotu jasně vyhráli s 8 vstřelenými a žádnou obdrženou brankou. Chlapci v základní skupině předváděli velmi pohledný fotbal s krásnými kombinacemi a spoustou šancí. Soupeře jsme do brankových příležitostí téměř nepustili. Druhý hrací den v neděli jsme nastoupili do čtvrfinálového zápasu. Chlapci byli trochu svázaní nervozitou, ale po pár minutách jsme opět převzali iniciativu. Vstřelili jsme dva góly, jeden nám však nebyl pro údajný ofsajd uznám. Naopak soupeř skóroval po jasném faulu na našeho gólmana. Pokutové kopy náš brankář famózně vychytal. Semifinálový zápas měl podobný scénář jako čtvrtfinále. Remíza 0 : 0 a na penalty výhra 4:3. Na finálový zápas jsme šli půl hodiny po semifinále, hodně natěšeni a namotivování, avšak velmi urostlý soupeř byl nad naše síly. Prohra 1 :0 není ale žádný propadák. Celkově turnaj hodnotím jako velmi úspěšný. Naše chlapce chválím za nádherný zážitek, nasazení, bojovnost a předvedené výkony po dobu celého turnaje.

,,U11" rok narození 2008 a mladší:

Trenéři: Karel TŮŠA, Roman SUTTNER, Pavel OPAVA.

Sestava: Jan SLOUP - brankář, Jakub SLOUP, Matěj ZAŤKO, Josef PEŇÁK, Filip ARDELEANU, Pavel OPAVA, Daniel VÁVRA, Dominik SUTTNER, Miroslav BANDA, Tomáš TŮŠA, Quoc Trieu LE, Ota HEINZL.

základní skupina:

FK Tachov - FC Oetwil-Geroldswil (SUI) 0:2

FK Tachov - FC Hirtzbach (FRA) 4:1 Góly: 2x Vávra, Suttner, Opava.

FK Tachov - FC Viktoria Bregenz (AUT) 2:0 Góly: 2x Vávra.

zápasy o 7.- 12. místo

FK Tachov - FC Koblach (AUT) 7:0 Góly: 3x Vávra, 2x Suttner, Opava, Quoc Trieu Le.

FK Tachov - FC Oetwil-Geroldswil ,,U10,, (SUI) 3:1 Góly: 2x Vávra, Suttner.

FK Tachov - FK Čáslav 0:3

Trenér starší přípravky U11 Karel Tůša:

Turnaje se zúčastnilo 24 týmů z pěti zemí. Rozlosováno bylo šest skupin po čtyřech týmech. V základní skupině jsme dva zápasy vyhráli a jeden prohráli. Skončili jsme tedy na druhém místě ve skupině. Ve druhém hracím dnu jsme tedy nastoupili do zápasů o 7. až 12. místo. První dva zápasy jsme zvládli s přehledem a jednoznačným rozdílem zvítězili. O 7. místo jsme se střetli s FK Čáslav, ale bohužel poslední zápas v turnaji prohráli. Výsledkem tedy bylo krásné 8. místo z 24 mužstev za 4 výhry, 2 porážky a skóre 16:7. Turnaj se nám moc líbil i co se týče organizace, zázemí a prostředí ve kterém se nachází nádherné město Bregenz. Na závěr chci poděkovat rodičům za to, že za námi cestovali takovou dálku a postarali se o úžasnou atmosféru během celého turnaje.

,,U15" ročník narození 2004 a mladší:

Trenéři: Mgr. Zdeněk Kropáč, Václav Zeman

Sestava: Quang Huy Nguyen, Jan Horváth, Vítek Kropáč, Matěj Zeman, Tobias Roháč, Aleš Pelikán,Matyáš Krýsl, Petr Hrabovský, Ondřej Meller, Adam Heller, Adam Šmich, Radek Švarcbek, Šimon Kapolka, Lukáš Tůša, Aleš Turbák, Ondřej Polata, Yavor Zaprinov Gaytanov

zákl. skupina

FK Tachov - FC Hard (AUT) 1 : 2 / Hrabovský/

FK Tachov - VfR Burggrumbach (SRN) 1 : 0 Tůša

FK Tachov - ASV 14 Wien 1 (AUT) 2 : 0 / Yavor Zaprinov Gaytanov, Lukáš Tůša/

Čtvrtfinále: FK Tachov : ASV Wien (AUT) 2 1 : 0 / Ondřej Meller /

Semifiníále: FK Tachov : SC Geislingen (SRN) 3 : 4 / Vítek Kropáč, Lukáš Tůša 2x/

O 3. - 4. místo: FK Tachov - Spvgg Erkenschwick (SRN) 0 : 2

Trenér U15 Mgr. Zdeněk Kropáč:

Vyvrcholením sezóny ve které se starší žáci FK Tachov umístili na 2. místě KP Plzeňského kraje, si hráči turnaj v Bregenz jeli vysloveně užít. V kategorii U 15 hrálo ve čtyřech skupinách 16 týmů z Německa, Rakouska, Švýcarska a jediným týmem z Česka - FK Tachov. Po tradičně nevydařeném prvním zápasu hráli kluci v základní skupině dobře a ostatní zápasy vyhráli. Postup ze druhého místa jim umožnil hrát čtvrtfinále z vítězem skupiny "B". Zde jsme narazili na výborný rakouský tým ASV Wien. Po urputném boji a dobývání soupeřovo obrany jsme gólem Ondřeje Mellera vyhráli a slavili postup mezi poslední čtyři týmy. Druhý den nás čekal boj o první místo. V semifinále jsme narazili na německý SC Geislingen. Fyzicky zdatný a narostlý tým nás zaskočil a v 8 minutě utkání jsme hrozivě prohrávali 0:3. Opravdový charakter a úsilí našich hráčů však odstartovalo neskutečný výkon, kdy jsme zápas dorovnali a postarali se tak o jeden z nejhezčích zápasů turnaje. Bohužel konečný výsledek 3:4, nás poslal do boje hned za půl hodiny o bronz. Úbytek sil a dobrý výkon soupeře Spvgg Erkenschwick z Německa znamenal prohru 0:2 a konec snu o bronzovém umístění . Nutno dodat, že herně naši hráči přehrávali všechny týmy a konečné čtvrté místo je dobrou vizitkou mládežnické práce v FK Tachov. Hráče musím za vzornou reprezentaci jen pochválit.