STAHUJÍ NÁSKOK LÍDRŮ

Chodovoplánští hráči totiž v minulém kole získali tři body za domácí výhru 4:2 nad svým jmenovcem Slavojem Koloveč, zatímco jejich okresní rival hladce padl v Mrákově 1:3 a bělští fotbalisté na vlastním pažitu překvapivě odevzdali dva body Kdyni po remíze 3:3 a prohře v penaltovém rozstřelu.

Ale po nadcházejícím víkendovém kole oblastní fotbalové I.B třídy to bude určitě jinak. Duo lídrů se totiž zítra utká ve vzájemném souboji v Dlouhém Újezdu a nějak se o tři body budou muset podělit. Chodová Planá zajíždí ve stejný čas na domažlický okres na půdu desátého SK Krchleby a v zápase bude velkým favoritem. Oba týmy totiž dělí v tabulce propastných 23 bodů (Ch. Planá 42, Krchleby 19 – pozn. aut.). A když tým z Tachovska uspěje naplno, rázem se z dvojice na čele soutěže stane trojice…

S KOLOVČÍ TO ZVLÁDLI

Duel mezi favoritem z Chodové Plané a Slavojem Koloveč přinesl solidní fotbal a prokřehlí diváci viděli navíc šest pěkných branek. Díky rychlému vedení a znovu střeleckému probuzení René Táborka odjeli hosté z Domažlicka nakonec bez bodů.

Zápas začali lépe domácí a brankami Táborka a Soukupa si vytvořili do poločasu dvoubrankový náskok. Rozdíl mohl být větší, ale několikrát podržel hosty brankář Marcel. Chodovoplánští dostali hráče trenéra Poóra pod tlak a mohli dát i více branek. Až když bylo na ukazateli 2:0, domácí polevili. Koloveč se sice snažila, ale její akce kon-čily před domácím vápnem.

Kdyby však hosté lépe zakončovali, nemuselo zůstat pouze u nastřeleného břevna před koncem poločasu.

Lépe se jim vydařil začátek druhého dějství. Šikovný Souček využil chyby a snížil na rozdíl branky. Radost z branky trvala velice krátce. Domácí opět utekli hostům na dvougólový rozdíl díky zakončení Táborka – 3:1. Koloveč, vědoma si, že potřebuje bodovat, zdramatizovala vývoj a opět Součkem dala kontaktní branku – 3:2.

Chodová Planá má ale Pavla Chvala. Ten sice několikrát padl do ofsajdové pasti, ale v 69. minutě mu to vyšlo. Utekl všem a určil konečný stav na 4:2 pro svůj celek.

Zápas, který se hrál na kvalitním lehce zmáčeném terénu, odřídila trojice arbitrů s přehledem.

Slavoj Chodová Planá – Slavoj Koloveč 4:2

Poločas: 2:0. Branky: 25. a 51. Táborek, 26. Soukup, 69. P. Chval – 50. a 60. Souček. Rozhodčí: Nesvadba – Krauz, Orlík. ŽK: 2:3 (60. P. Chval, 81. Tonka – 16. Sušický, 28. Homolka, 72. Záhrobský). Diváci: 60

Chodová Planá: Pírka – Tonka, Plecitý (82. Benedikt), Táborek, Ovčačík, Hanko (70. Sykal), Soukup, Pelán, P. Chval, Abramčuk, Hrdinka (7. Ježdík). Trenér: Radek Pánek.

Koloveč: Marcel – L. Chval (46. Moravec), Mastný, Sušický, Homolka, Pap (49. Dufek), T. Šlajs, F. Šlajs, Tomášek, Záhrobský, Souček. Trenér: Jiří Poór.

Stanislav Sýkora, Robert Babor