Navíc ve druhém kole nejvyšší krajské soutěže vyjíždí na trávník soupeře. V neděli 18. srpna se od 16 hodin představí na stadionu ambiciózního nováčka FK Staňkov z domažlického okresu, kterému však na rozdíl od stříbrských borců vstup do soutěže nevyšel.

V zatím nepříliš vypovídající tabulce po úvodním kole je Stříbro po domácí výhře nad SK Horní Bříza 5:2 na třetí příčce. Staňkované po debaklu 0:7 ve Zruči na posledním šestnáctém místě. Oba týmy měly naprosto rozdílné druhé poločasy, zatímco ty první shodně prohrály o jediný gól (Stříbro 1:2, Staňkov 0:1). Po změnách stran už to však rozdílnější být nemohlo. Stříbřané soupeři nasázeli během 25 minut čtyři góly a žádný nedostali. Staňkované naopak žádný nevstřelili a brankář Jánský lovil míč ze sítě ještě šestkát.

Zdálo by se tedy, že favorit nedělního zápasu je jednoznačný. Baník Stříbro. Ale pozor! Staňkov určitě výsledková facka na uvítanou mezi krajskou elitou nenechala chladným a před domácím publikem se určitě bude chtít za zručskou ostudu rehabilitovat. Pokud však hosté předvedou stejnou herní kvalitu a střeleckou produktivitu jako ve druhé půli doma proti Horní Bříze, tak je v jejich silách ve Staňkově bodovat. Domácí hattrick posily z FK Tachov Radka Skopového je toho příslibem.

Utkání řídí jako hlavní rozhodčí František Šimek s asistenty Jakubem Hamouzem a Lukášem Křížem. Delegátem krajského fotbalového svazu bude Ladislav Lecjaks.

Ostatní okresní týmy dospělých zasáhnou do svých soutěží za týden o víkendu 23. a 24. srpna.