Fotbalisté Tachova se zlepšili až ve druhé polovině utkání

Tachov – Podruhé během několika posledních dní se fotbalisté FK Tachov utkali s týmem Bohemians Praha 1905.

19.7.2012

Rozdílem tří branek v neprospěch domácích skončilo přípravné utkání Tachova s Bohemians Praha 1905 U19. Na snímku v souboji tachovský Martin Stec (vlevo)Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Zatímco v neděli hostili juniorku Bohemky, ve středu večer je čekal zápas s týmem kategorie U19, který je v Tachově na soustředění. Vítězství patřilo hostujícím Klokanům.

Mladíci z Bohemians začali na hřišti kralovat ve druhé polovině prvního poločasu. Do té doby si ani jeden celek nevytvořil výraznější šance. V 26. minutě pálil po rychlém brejku těsně vedle branky Bohemians domácí Dvořák. O šest minut později se po chybách v rozehrávce domácích trefil do tachovské branky Zvoníček a otevřel skóre. Dvě minuty nato zvýšil na rozdíl dvou branek Kraus, když po protiútoku vyslal lehkou střelu, na kterou brankář Bobčík nedosáhl. Sedm minut před koncem poločasu střílel zblízka opět Dvořák, ale tentokrát brankář jeho ránu vyrazil. Krátce před hvizdem rozhodčího rozebrali hosté obranu domácích a zblízka se do prázdné branky Tachova trefil Artemuk – 0:3.

„V prvním poločase se na hřišti objevili především mladíci, kteří se perou o to, aby se dostali do základního kádru. Bohužel, trochu mě zklamali. Jevili se bez pohybu, byli pasivní, v podstatě jsme neohrozili branku soupeře," komentoval první poločas trenér Tachova Jaroslav Pták.

Do druhé poloviny nastoupil Tachov v pozměněné sestavě, mladíky vystřídali zkušenější hráči. Na hře domácích to bylo znát, vytvořili si tlak, chybělo jen zakončení. To se naopak podařilo Bohemce, která si přes tlak domácích vytvořila sporadický počet příležitostí, dokázala je však využít čtvrt hodiny před koncem brankou na 0:4.

Tachovští svou snahu nevzdávali, pokračovali v tlaku a vytvořili si několik šancí. Folejtar v 80. minutě nastřelil roh branky hostí, čtyři minuty poté Hudec z přímého kopu vyrovnal. Necelých pět minut před koncem těsně minula branku Bohemians střela Žemličky, o minutu později mířil nepřesně Stec. Skóre už se do závěrečného hvizdu rozhodčího nezměnilo.

„Do druhého poločasu jsme postavili hráče, které máme k dispozici pro základní kádr a hra se zlepšila. Vytvořili jsme si i šance, ale nedokázali jsme dát více gólů," uvedl trenér.

FK Tachov čeká v neděli zápas předkola českého poháru v Ostrově nad Ohří a příští středu od 18 hodin domácí utkání s Hvězdou Cheb.

19.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

ZMĚNA: Výlov Regentu začíná až v pátek

Okresní derby mezi Planou a Borem vyhráli hosté, Planá je poslední

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun.

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Tachov – Už včera začala částečná uzavírka jedné z velmi frekventovaných ulic v Tachově, a to Bělojarské ulice, která je hlavní dopravní tepnou na sídliště Východ.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Tachovsko - Ve středu 18. října najdete v Tachovském deníku prvňáky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.