Turnaj ve Svaté Kateřině je podle místostarostky Rozvadova Martiny Klimpel dlouholetou tradicí. „Je to více než dvacetiletá tradice, kdy se pravidelně zúčastňovali fotbalisté ze Svaté Kateřiny, Žebráků a Hošťky. Dnes už fotbal organizují potomci zakladatelů," uvedla.

Turnaj se odehrál na malém hřišti a jednotlivé týmy se utkali v počtu pěti hráčů v poli a jednoho brankáře. „Letošního ročníku už se nezúčastnili fotbalisté z Hošťky, přijeli pouze Žebráčtí a za domácí Svatou Kateřinu startovaly týmy nesoucí jména zakladatelů turnaje – Zemani mladší a Zemani nejmladší," popsali organizátoři s tím, že se při této události scházejí nejen stálí obyvatelé, ale i chalupáři a lidé, kteří se ze Svaté Kateřiny už odstěhovali.

I když se na hřišti bojovalo, výsledky organizátoři nikam nezapisovali. „Nakonec se rozhodlo, že turnaj dohrajeme spontánně, bez vyhlašování vítězů a poražených, protože vyhráli v podstatě všichni, kdo se zúčastnili. Na tom se shodla všechna hrající mužstva," vyjádřili se organizátoři.

A tak se zúčastněným předávaly „vítězné" balíčky. Dosud totiž byl odměnou za start v turnaji dobrý pocit, letos to poprvé byly balíčky s drogistickým zbožím. Ty se zúčastněné týmy rozhodly věnovat na charitativní účely, a tak je dodají do Domova pro zdravotně postižené osoby v Milířích.

Letošní ročník kateřinského fotbalu se konal v rámci Květinového dne a končil společným posezením s živou hudbou. Další ročník turnaje se uskuteční opět poslední červencovou sobotu, a to v roce 2013.