Tachovští fotbalisté přivítali v dalším kole přeboru Plzeňského kraje mužstvo K. Horní Bříza. Po debaklu s Chrástem se domácí chtěli rehabilitovat, což se jim výsledkově podařilo. V sotva průměrném zápase zvítězili brankou Hutty 1:0. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. Náznaky útoků se střídaly na obou stranách, ovšem jejich zakončování ztroskotávalo na nepřesných přihrávkách. Domácí byli aktivnější, ale vyjma nepřesných střel gólmana hostů neprověřili. Tachované přitlačili ´na pilu´ po čtvrt hodině hry a před brankou Mizery bylo často rušno.

Jak se později ukázalo, rozhodující moment utkání přišel ve 25. minutě. Bojovník Hutta zatáhl míč po pravé straně a nezištně našel zcela volného Šáchu. Ten obešel jednoho z obránců, ovšem jeho střelu gólman hostů ještě vyrazil. Dobíhající Hutta ale ´uklidil´ míč do sítě – 1:0. 0 čtyři minuty později šel autor branky do souboje s gólmanem Mizerou, ale míč poslal v tísni nad branku. Hosté se snažili kontrovat, nicméně nedokázali Valentu v brance Tachova vážněji ohrozit. Na druhé straně napřáhl ve 38. minutě ke střele Čížek a míč skončil těsně nad brankou. V samotném závěru se tentýž hráč ocitl ve slibné pozici, ale stav utkání se neměnil.

Po přestávce začali aktivněji hosté a prakticky celý druhý poločas měli míč častěji na svých kopačkách. Dvakrát zahrozili ze vzduchu, ale o šanci se nedalo mluvit. V 53. minutě hlavičkoval nad branku Kohout a o šest minut později skončila míč z hlavy Krůse v rukavicích gólmana Valenty. Domácí poprvé zahrozili ve druhém poločasu až v 65. minutě, kdy hlavičkoval do náruče Mizery Luboš Viterna. Dvě minuty na to se stal smutným hrdinou. Při jednom z četných soubojů neudržel nervy na úzdě M. Chocholatý z H. Břízy a vrazil do Hutty. Jako Zoro mstitel přispěchal právě Luboš Viterna a stejným způsobem poslal ´viníka´ k zemi.

Verdikt rozhodčího byl jasný. Oba hráči viděli červenou kartu. Od tohoto okamžiku se zdálo, že domácí zvedají hlavu. Dvakrát se dostali do slibného přečíslení, ovšem naděje zhatila nepřesná přihrávka. Hosté se snažili o vyrovnání, ale také jim chybělo ve finální fázi více klidu a přesnosti. Za celý druhý poločas totiž nedokázali vážněji ohrozit branku soupeře a přinutit Valentu k jednomu z svých pověstných zákroků. Nejvážnější situaci řešili domácí v 74. minutě, kdy čelili trestnému kopu před hranicí šestnáctky. Rozmara však mířil těsně vedle branky. V závěru ´chodili´ domácí do přečíslení, ale řešení bylo odrazem jejich současné nepohody. Tři body doslova vydřeli. Byli ale zasloužené. Hosté si za celé utkání nevypracovali brankovou příležitost.