V prvním poločase derby mohli diváci sledovat pohledný a oboustranně útočný fotbal, plný zajímavých soubojů a fotbalových momentů. Skóre otevřel po čtvrthodině hry z penalty hostující Kulíř, ve 20. minutě pak vyrovnal domácí Lanfranchi. Poločas skončil smírně 1:1.

Do druhé půle vlétli lépe hosté z Dlouhého Újezdu. První dvacetiminutovku druhého poločasu domácí fotbalisty prakticky k ničemu nepustili, vytvořili si územní převahu a v 56. minutě ji korunovali vedoucí brankou, jejímž autorem byl Lucián Gitta. Planá se začala vzpamatovávat v posledních pětadvaceti minutách, domácí začali být aktivnější, snažili se zvrátit vývoj utkání častými brejky, dostávali se ovšem poměrně často do ofsajdové pasti. Skórovat se domácím nepodařilo, naopak výsledek pohledného utkání uzavřel hostující Houda. Sparta si tak z Plané veze vítězství 1:3 a plný bodový zisk.

V dalším sobotním utkání přivítal Sokol Bor nováčka SK Kdyně 1920. Ten sestoupil z I.A třídy a hned okusil, že ho čeká nelehká role. Bor nováčka nešetřil a poslal ho domů s „bůrem“. Hlavně poslední gól v devadesáté minutě z kopačky posily Boru Davida Štípka byl výstavní. Jako bývalý hráč Hraničáře Částkov, který smolně spadl od okresního přeboru, napodobil legendárního Panenku z Bělehradu z roku 1976. Kopl penaltu stejným stylem a nedal Kaiserovi v brance Kdyně nijakou šanci.
Necelá stovka diváků viděla v úvodu několik nepřesností a fotbal nevalné úrovně. To trvalo prvních patnáct minut. Na obou týmech byl vidět začátek sezóny. Lépe se ale orientovali svěřenci trenérů Vaňouse a Folejtara a brzy převzali hru do svých kopaček. Bylo pouze otázkou času, kdy vstřelí branku. Nakonec domácí vyhráli přesvědčivě 5:1.

Na domácím hřišti se v sobotu představil také Slavoj Chodová Planá, který hostil ZD Meclov. Hosté třikrát vedli, ale domácím se vždy podařilo vyrovnat a nakonec zápas otočit na 4:3. Úřadoval opět kanonýr Pavel Chval, který dal všechny čtyři góly Chodové Plané.

Další výsledky a kompletní statistiky zápasů týmů z tachovského okresu přineseme v úterním vydání Tachovského deníku.

Stanislav Sýkora