„Tento turnaj má už mnohaletou tradici. V průběhu let se ale trochu měnil. V momentální podobě, jako se hraje dnes, funguje osm let. Celkem tady máme třináct různých týmů. Ty jsou rozděleny do tří skupin. Jedna pětičlenná, dvě čtyřčlenné. Z pětičlenné skupiny postoupí tři nejlepší, z ostatních dvou dva. O poslední postupové místo si to pak rozdají třetí týmy z obou čtyřčlenných skupin,“ vysvětlil herní systém Tadeáš Malý, jeden z hlavních pořadatelů turnaje.

Den v Nové Vsi byl zajímavý také sportovními hosty. Na fotbalovém hřišti se totiž představily špičky českého hokeje. „Hraje tu s námi například obránce Montrealu Jakub Jeřábek. Zastoupení zde mají také plzeňští hokejisté v podobě Kracíka, Půlpána a Honzy Schleisse. Jsou tu také prvoligoví fotbaloví hráči. Určitě zajímavá účast. Navíc tito hráči se na trávníku moc nevidí,“ dodal organizátor.

Nehledě na výměnu hřišť, si hokejové hvězdy společně se zbytkem účastníků užily fotbalový turnaj do sytosti. K vidění byly zajímavé akce, perfektní brankářské zákroky, ale také mnohdy vyhrocené zápasy. Vše se ale již od ranních hodin neslo ve sportovním duchu.
Do čtvrtfinálového pavouka byli nasazeni vítězové skupin a nejlepší celek z druhého místa, zbytek týmů byl za účasti kapitánů k nim dolosován. Dále už turnaj pokračoval podle pavouka.

Až do finále se probojovala mužstva Lvíčat a Indiánů, když zdolala své semifinálové protivníky, a to Sokol Citice a Divočáky, kteří si to spolu rozdali o bronz, který nakonec ukořistil celek Citic.

„Po dramatickém finále, kde došlo i k velkému obratu, se nakonec radoval tým Indiánů, když zdolal Lvíčata 4:2 po poločase 1:2 a získal prvenství a minimálně na rok také putovní pohár do své moci,“ zhodnotil finálový zápas pořadatel turnaje.

Za tým Indiánů nastoupili: Bejdák, Lopata, P. Šulan, Kracík, Půlpán, Kovács, Schleiss, Končal a Jeřábek
Za tým Lvíčat nastoupili: Wagneter, Šmídl, Folejtar, Ruda, Bezdička, Lanfranchi, T. Malý.

Celkové pořadí nejlepších čtyř celků:

1. Indiáni
2. Lvíčata
3. Citice
4. Divočáci
Nejlepším střelcem turnaje se stal David Bezdička (Lvíčata).

J.Sýkora